grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Gra w statystykę

Urząd Statystyczny w Poznaniu organizuje w dniu 9 marca obchody Dnia Statystyki Polskiej. W programie specjalnie na tę okazję przygotowana - gra miejska.

Gra miejska "Statystyka w historii Stołecznego Miasta Poznania" rozpocznie się na pl. Wielkopolskim, 9 marca o godz. 11, fot. Poznan Film Commission - grafika artykułu
Gra miejska "Statystyka w historii Stołecznego Miasta Poznania" rozpocznie się na pl. Wielkopolskim, 9 marca o godz. 11, fot. Poznan Film Commission

Dzieje historii miasta pisane są w różnoraki sposób. Gra "Statystyka w historii Stołecznego Miasta Poznania" wykorzystuje do tego celu język liczb czyli statystykę, stosunkowo młodą dziedzinę wiedzy, o której zastosowaniu w badaniu procesów społeczno-gospodarczych na ziemiach polskich można mówić dopiero od połowy XVIII w.

Zadaniem uczestników gry będzie odszukanie w przestrzeni miasta śladów tego tajemniczego języka ukrytego na murach, pomnikach oraz pamiątkowych tablicach "Starego Miasta" - jednej z najstarszych dzielnic Poznania.

Start gry nastąpi 9 marca o godz. 11 na pl. Wielkopolskim 9. W Grze biorą udział maksymalnie 3-osobowe zespoły. Zespołowi może towarzyszyć opiekun. Rejestracja zespołów odbywa się po nadesłaniu do 8 marca br., do godz. 12 na adres: socialmediaUSPoz@stat.gov.pl wiadomości mailowej z informacją zawierającą nazwę Zespołu. W punkcie startowym, na pl. Wielkopolskim, przy kamienicy nr 9, między godz. 10.30 a 11, uczestnicy wydarzenia otrzymują kartę Gry. Zwycięzcą zostaje Zespół, który przed godz. 14.50 jako pierwszy dotrze do ostatniego punktu kontrolnego i poda prawidłowe rozwiązanie - hasło wraz ze zdjęciami wszystkich 11 punktów kontrolnych wykonanych na trasie Gry.

Na 3 zespoły, które jako pierwsze ukończą grę czekają nagrody ufundowane przez Prezydenta Poznania, na pozostałe sześć zespołów upominki ufundowane przez Urząd Statystyczny w Poznaniu i Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Nagrody i upominki zostaną wręczone po zakończeniu gry, w Sali Posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, przy ul. Mielżyńskiego. Udział w Grze jest bezpłatny.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Poznania i Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, patronat medialny: Wydawnictwo Miejskie Posnania.

oprac. red.