Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Hulajnogasharing

Po rowerach, samochodach i skuterach, kolejnymi środkami poruszania się po mieście, które można wypożyczać na minuty są elektryczne hulajnogi. Ich operatorem jest firma Lime.

Fot. Mateusz Malinowski
Fot. Mateusz Malinowski

Opłata początkowa to 2 zł, a później 50 gr za każdą minutę użytkowanie. Hulajnogi są bezstacyjne, nie trzeba było w mieście instalować stacji dokujących. Można więc pozostawić hulajnogę w miejscu dla nas wygodnym, oczywiście w taki sposób, aby nikomu nie przeszkadzała i była dostępna dla kolejnej osoby wypożyczającej. Ważne też, aby poruszać się i pozostawiać hulajnogi na obszarze Poznania.

Aby rozpocząć skorzystać z systemu trzeba zainstalować aplikację ze sklepu Google Play lub AppStore. Opłacać przejazdy można poprzez doładowanie konta lub podpinając kartę pod aplikację. W aplikacji otrzymamy informację o lokalizacji hulajnogi, poziomie naładowania i orientacyjnym zasięgu. Hulajnóg na razie w Poznaniu jest 200, ale ma być ich więcej. Dostępne będą przez cały rok. Osiągają maksymalną prędkość 25 kilometrów na godzinę, mają zasięg maksymalnie 35 kilometrów 

Podczas prezentacji na dziedzińcu Urzędu Miasta hulajnogi sprawdzali m.in. prezydent Jacek Jaśkowiak, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz i radna Dominika Król.

oprac. mat.

Zobacz także: