grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Potęga Dobrego Smaku

W Poznaniu znów będzie można zasmakować dobrych dań. Tegoroczna, dwunasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku odbędzie się w dniach 15 - 19 sierpnia 2018 r. na Starym Rynku. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, m.in. konkurs na najlepszą czerninę.

Fot. materiały organizatorów - grafika artykułu
Fot. materiały organizatorów

Jarmark Dobrego Smaku na Starym Rynku, warsztaty kulinarne dla każdego, konkursy kulinarne, koncerty przy staromiejskich fontannach, degustacje i laboratoria smaku, święto kiełbasy białej parzonej wielkopolskiej i wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku podczas tegorocznej edycji, która odbędzie się tradycyjnie w długi, sierpniowy weekend.

- Jak co roku na poznańskim Starym Rynku odbędzie się, stanowiący jeden z najważniejszych elementów festiwalu, wielki Jarmark Dobrego Smaku. Niespieszny spacer pośród ponad setki festiwalowych kramów pozwoli nam kulinarnie odwiedzić niemal wszystkie zakątki Polski, skosztować serów z Wielkopolski, Kaszub czy Podhala, nalewek z Kampinosu i Lubelszczyzny, ryb z Pomorza i Mazur, wędlin z Podlasia czy lubuskich i dolnośląskich win - podkreśla Wojciech Lewandowski Prezes Fundacji OFDS.

Po kilkuletniej przerwie przygotowano również konkursu, który pomoże uczestnikom odpowiedzieć na pytanie, gdzie w Wielkopolsce zjeść najlepszą czerninę. To ona będzie tematem tegorocznego konkursu dla restauratorów.

Wzorem z poprzednich lat odbędzie się specjalny konkurs na najlepszą domową nalewkę - Wśród laureatów konkursu, których najlepsze trunki zdobyły tytuł Polskiej Nalewki Roku są legendy polskiego nalewkarstwa, ale też osoby, które dopiero startując w nim ujawniły swój wielki talent - podkreśla Juliusz Podolski z Poznańskiego Klubu Biesiadników.

O podniebienia odwiedzających zabiegać będą też goście z zagranicy. Będzie można poczuć aromat wędlin i chlebów z Wileńszczyzny czy spróbować alzacki flammkuchen. Natomiast pragnienie ugaszą belgijskie piwa trapistów i wina z lubuskiego, ale też winnic Francji, Włoch Węgier, Rumunii, Słowenii, Austrii czy Niemiec.

Jagoda Haloszka