Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Rozdzielić ruch na Półwiejskiej

Wytyczenia pasa dla rowerzystów na ulicy Półwiejskiej postuluje radny Marek Sternalski. Chodzi mu przede wszystkim o bezpieczeństwo pieszych na tym deptaku.

Ulica Półwiejska
Ulica Półwiejska

Zdaniem Sternalskiego mieszkańcy zwracają uwagę na zagrożenia jakie stwarzają dla pieszych osoby korzystające z przejazdu rowerem przez deptak na ulicy Półwiejskiej. Radny apeluje do służb miejskich o rozważenie możliwości wytyczenia na całej długości ulicy Półwiejskiej wydzielonej przestrzeni, po której będą mogli się poruszać tylko piesi i ścieżki pieszo-rowerowej. - Oczywiście ze względów estetycznych nie za pomocą czerwonej farby - podkreśla Sternalski.

Problem zdaniem radnego jest jednak szerszy, bo rowerzyści nielegalnie użytkują do jazdy chodniki w centrum Poznania. Stąd kolejna jego prośba o odpowiednie oznakowanie centrum miasta, tak aby rowerzyści mieli pełną świadomość, gdzie poruszanie się po chodnikach jest nielegalne.

- Jestem zwolennikiem rozwoju infrastruktury rowerowej w Poznaniu i sam często korzystam z roweru, natomiast wyżej wymienione praktyki muszą być wyeliminowane, tak aby zagwarantować bezpieczeństwo pieszych - stwierdza Marek Sternalski.

oprac. mat.

Zobacz także: