Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

-SESJA- Woda z kranu, a Poznań bez plastiku

Miasto chce dawać dobry przykład i zrezygnować z plastikowych opakowań w Urzędzie Miasta i miejskich jednostkach. Radni zgodzili się na program "Poznań bez plastiku", który zgłosiła Koalicja Obywatelska.

fot. Aquanet S.A.
fot. Aquanet S.A.

Spółka miejska Aquanet S.A. promuje picie wody kranowej, podczas sesji 14 maja radni dostali od firmy specjalne dzbanki z hasłami zachęcającymi do picia kranówki. Propagowanie tego, że woda w Poznaniu jest wysokiej jakości, ma też wpłynąć na ograniczenie ilości butelek i kubków po wodzie mineralnej stąd hasło akcji "Nie dam się nabić w butelkę. Piję z kranu".

Rada Miasta chcąc propagować ograniczanie ilości używanych opakowań plastikowych przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Poznania w zakresie przeprowadzenia akcji "Poznań bez plastiku".

Inicjatywa przeprowadzenia akcji "Poznań bez plastiku" współgra z pomysłami zgłoszonymi przez Młodzieżową Radę Miasta Poznania z lutego tego roku w sprawie zrezygnowania z  używania plastikowych kubeczków oraz postawienia w Urzędzie Miasta Poznania koszy do segregacji odpadów.

Podczas dyskusji radni apelowali też oto, żeby oprócz plastiku ograniczać w urzędzie zużywanie papieru i wybierać elektroniczną komunikację, wysyłkę zaproszeń czy dokumentów. Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz przypomniał, że już od kilku kadencji radni korzystają z służbowych laptopów, dzięki czemu nie trzeba dla nich drukować projektów uchwał czy obszerniejszych dokumentów.

Jan Gładysiak

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2019