Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Święty Marcin coraz piękniejszy

Rok temu rozpoczęła się przebudowa centrum Poznania. Na posiedzeniu Komisji Rewitalizacji rozmawiano m.in. o tym, co już zostało tam zrobione i jakie są plany na najbliższe miesiące.

Św. Marcin, październik 2018, fot. Projekt Centrum
Św. Marcin, październik 2018, fot. Projekt Centrum

Już jakiś czas temu na Św. Marcinie zakończyły się prace związane z budową nowego torowiska i na ulicę wróciły tramwaje. Obecnie trwają prace brukarskie, które mają zostać zrealizowane do końca listopada. Również do końca tego miesiąca mają zostać posadzone drzewa, które już niedługo staną się ozdobą centrum. 

Po zakończeniu tych prac rozpocznie się etap związany z mniejszą infrastrukturą. Według planów projekt ma zostać zrealizowany do marca 2019 roku, a z informacji udzielonych przez Poznańskie Inwestycje Miejskie na spotkaniu Komisji wynika, że obecnie wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Przebudowa ulicy Św. Marcin jest częścią większego projektu, który ma na celu nie tylko rewitalizację centrum Poznania, lecz także usprawnienie działania komunikacji miejskiej.

Na posiedzeniu przedstawiono także sprawozdanie z działania plaż miejskich. Na plaży wildeckiej w minionym sezonie odbyły się aż 23 różnego rodzaju imprezy, a dla wszystkich dostępna była m.in. strefa grillowania, hamaki czy boisko. Dużą popularnością cieszyły się także plaże zarządzane przez zewnętrznych operatorów. Mieszkańcy Poznania chętnie spędzali czas w kontenerArt czy na Szelągu. Zdaniem osób odpowiedzialnych za poznańskie plaże jednym z czynników, dzięki któremu teren nad Wartą jest tak popularny, są inwestycje, które zostały tam zrealizowane. W tym roku wybudowano m.in. schody i zjazdy dla osób niepełnosprawnych.

Weronika Ignaciuk

© Wydawnictwo Miejskie Posnania

Zobacz także: