Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

"Warta" warta wsparcia

Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski przesłał list intencyjny do PZPN Zbigniewa Bońka w sprawie Warty Poznań. Miasto chce pomóc "zielonym" w dostosowaniu stadionu przy Drodze Dębińskiej do wymogów licencyjnych Fortuna 1 Ligi.

Fot. Warta Poznań S.A.
Fot. Warta Poznań S.A.

W ubiegłym sezonie Warta awansowała do I ligi (drugi poziom rozgrywek piłkarskich), ale jej stadion nie wymagań stawianych w tej klasie ligowej. Pierwsze mecze obecnego sezonu "Zieloni" rozgrywali na stadionie w Grodzisku Wlkp. Później Polski Związek Piłko Nożnej udzielił warunkowej zgody na rozgrywanie spotkań w Poznaniu, ale tylko do końca sezonu.

Przy obecnym stanie infrastruktury nie ma szans, aby Warta otrzymała zgodę na grę przy Drodze Dębińskiej w kolejnym sezonie ligowym. Z pomocą może przyjść Miasto. Zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski przesłał do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka list intencyjny. Władze Poznania mogą pomóc w modernizacji stadionu, aby spełniał on wymogi dla I-ligowych rozgrywek. Wsparcie polegać ma m.in. na instalacji sztucznego oświetlenia boiska i zbudowaniu dachu nad trybuną. Środki na ten cel muszą być przegłosowane przez Radę Miasta podczas najbliższej nowelizacji budżetu.

oprac. red.