Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Inauguracja skweru im. NZS

Niezależne Zrzeszenie Studentów, największa organizacja studencka w Polsce od ubiegłego roku ma swój skwer w Poznaniu. W sobotę 16 czerwca odbędzie się piknik oficjalnie inaugurujący skwer NZS.

Fot. ZGiKM GEOPOZ
Fot. ZGiKM GEOPOZ

Niezależne Zrzeszenie Studentów powstało w 1980 roku na fali rewolucji "Solidarności". Organizację zdelegalizowano po wprowadzeniu stanu wojennego, a w kilku ośrodkach akademickich NZS prowadził działalność podziemną. Zarejestrowany ponownie po 1989 roku działa do dziś.

Poznański skwer im. NZS, jest fragmentem parku im. Moniuszki od strony ul. Nowowiejskiego. Piknik inaugurujący skwer rozpocznie się o godz. 16. Obecny ma być m.in. wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski, w latach 2001-2003 szef NZS na szczeblu krajowym. W programie wydarzenia będzie można posłuchać anegdot dotyczących NZS, ciekawych historii o tej organizacji, zaśpiewać piosenkę "Był NZS" Elektrycznych Gitar ze słowami Kuby Sienkiewicza, obejrzeć archiwalne zdjęcia prezentujące działalność członków NZS oraz dowiedzieć się czym organizacja zajmuje się obecnie. Ostatnim elementem spotkania będzie międzypokoleniowa integracja w pobliskiej "Nastawni".

oprac. red.

Zobacz także: