Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Przestrzeń kobiet

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zaprasza na seminarium naukowe pt. "Kobiety w polskiej przestrzeni publicznej: docenianie czy dyskryminowane?"

Budynek WNPiD UAM na Morasku
Budynek WNPiD UAM na Morasku

Setna rocznica nadania kobietom praw wyborczych w Polsce skłania do szerszej refleksji dotyczącej ich miejsca w przestrzeni publicznej naszego kraju. Warto zatem zastanowić się, czy po upływie tych wszystkich lat kobiety traktuje się w Rzeczypospolitej Polskiej tak jak na to zasługują, biorąc pod uwagę ich wykształcenie, wiedzę, aktywność obywatelską, umiejętność współpracy i budowania kapitału społecznego.

Organizatorzy proponują skoncentrowanie uwagi na trzech ważnych kwestiach, a mianowicie partycypacji kobiet w gospodarce, polityce i badaniach naukowych. Niezwykle interesujące będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w jakim stopniu - funkcjonując w wyżej wymienionych sferach - kobiety uzyskały realny wpływ na bieg spraw publicznych i zabezpieczenie swoich praw.

Wśród prelegentek m.in.: Marta Mazurek - pełnomocniczka Prezydenta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom, a także poznańskie radne i Ewa Jemielity.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 12 czerwca, godz. 9, w sali 43 WNPiD UAM  przy ul. Umultowskiej 89A.

oprac. red.

Załączniki