Biuletyn Miejski

Aktualności

ZAPOWIEDŹ SESJI: Integracja i dekomunizacja

Na pierwszej po wakacjach sesji Rada Miasta zajmie się m.in. integracją komunikacji miejskiej z tą w gminie Kleszczewo. Będą też miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz nowa nazwa dla ul. Chwiałkowskiego, z powodu ustawy dekomunizacyjnej.

fot. Biuro Prasowe UMP
fot. Biuro Prasowe UMP

Sesja Rady Miasta odbędzie się we wtorek 5 września, radni zajmą się miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego m.in. dla rejonu ul. Paderewskiego i ul. Berdychowo. Pojawią się też nowe nazwy ulic: Pomidorowa, Tercetu ABC, a także nowa nazwa dla ul. Chwiałkowskiego. To ostania ulica, której nazwę trzeba zmienić z powodu ustawy dekomunizacyjnej.

Według programu sesji przyjęty ma zostać duży pakiet uchwał dotyczących integracji komunikacji z gminą Kleszczewo. To jedna z ostatnich gmin, która do tej pory nie miało żadnego porozumienia ws. komunikacji autobusowej. Pakiet ma wejść w życie 1 listopada, zyskają na nim nie tylko mieszkańcy gminy Kleszczewo, ale też Szczepankowa i Spławia.

Rada Miasta ma się również zająć kwestiami reorganizacji Zarządu Dróg Miejskich, jest to efekt zmian w ustawie o finansach publicznych. Będzie też uchwała ws. przekazania Samorządowi Województwa Wielkopolskiego części budynku przy  ul.  Prusa 3. Umożliwi to remont Wojewódzkiej Biblioteki  Publicznej i Centrum Animacji Kultury, która znajduje się w tym obiekcie.

Jan Gładysiak