Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Spacer po Grunwaldzie - odsłona druga

Grupa Przewodników "Po Poznaniu" zaprasza na dwa spacery 11 listopada.

Fot. Grupa Przewodników "Po Poznaniu"
Fot. Grupa Przewodników "Po Poznaniu"

Druga część wycieczki po Grunwaldzie przybliży uczestnikom losy mieszkańców willowej części dzielnicy. Kameralne osiedle, które powstało na Błoniach Grunwaldzkich, a którego sercem jest ulica Ostroroga, zamieszkiwali przedstawiciele poznańskich elit - adwokaci, kupcy, profesorowie, ziemianie. Na ich losy i losy ich domów niezwykle silnie wpłynęły burzliwe dzieje XX wieku. Ale stary Grunwald to także miejsce, w którym skupiły się świątynie innych niż katolickie wyznań chrześcijańskich. Wreszcie to mocno związana ze zdrowiem dzielnica skupiająca większość jednostek Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego

Tradycyjnie odbędą się dwa spacery: przedpołudniowy o godz. 10 i popołudniowy o godz. 14. Przewodnik będzie czekał na chętnych przy sali dawnego kina Grunwald (skrzyżowanie ulicy Polnej i Marcelińskiej), zakończenie w rejonie ulic Marcelińskiej i Ostroroga.

Spacery odbywają się w konwencji "freewalking tour" - wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

oprac. mat

Zobacz także: