Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

"Stare Miasto" - promocja albumu

Wydawnictwo Miejskie Posnania oraz Miejski Konserwator Zabytków zapraszają na promocję książki STARE MIASTO W POZNANIU ZNISZCZENIA - ODBUDOWA - KONSERWACJA 1945-2016, autorstwa Henryka Kondzieli (część I) i zespołu (część II) pod redakcją Iwony Błaszczyk.

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Spotkanie odbędzie się 14 listopada (wtorek) o godz. 13.30, w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17. Po promocji zapraszamy wszystkich gości do obejrzenia odkrytego i odrestaurowanego malowidła "Kuszenie Chrystusa" w Sali S.1 Urzędu Miasta Poznania.

Wstęp wolny, dla gości spotkania przygotowaliśmy książki w cenie promocyjnej. Zapraszamy także do zapoznania się z kolekcją archiwalnych zdjęć Starego Miasta ze zbiorów MKZ, dostępną na stronach cyryl.poznan.pl.

Stare Miasto w Poznaniu jest bogato ilustrowaną (ponad 350 archiwalnych i współczesnych zdjęć, rysunków i planów) monografią, prawdziwą podróżą przez dzieje najważniejszego zespołu zabytkowego stolicy Wielkopolski. Część pierwsza to uaktualnione wznowienie monumentalnej pracy (wydanej po raz pierwszy w 1971 roku), której autorem był Henryk Kondziela, wieloletni miejski konserwator zabytków w Poznaniu. Część drugą stanowi alfabetyczny katalog śródmiejskich kamienic, od Starego Rynku po ulicę Żydowską, szczegółowo prezentujący ich odbudowę i prace konserwatorskie prowadzone w latach 1945-2016.

oprac. red.