Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Wartostrada będzie mieć oświetlenie i monitoring

Trasa Warstostrady wydłuża się coraz bardziej, wkrótce zyska także oświetlenie i monitoring. Ma to sprawić, że będzie bezpieczniejsza i bardziej dostępna dla użytkowników o każdej porze. Spółka PIM już ogłosiła przetarg w tej sprawie.

fot. Urząd Miasta Poznania
fot. Urząd Miasta Poznania

W ubiegłym roku oddano do użytku odcinek Wartostady na wschodnim brzegu Warty od mostku na rzece Cybinie do mostu Królowej Jadwigi. W styczniu poza kilkoma krótkimi odcinakmi gotowy był prawie dwukilometrowy odcinek na zachodnim brzegu Warty, który  biegnie od Mostu Przemysła I do Mostu Królowej Jadwigi.

W II połowie 2018 roku ruszy budowa następnego odcinka Wartostrady, który po stronie Starego Miasta prowadzić będzie od mostu Królowej Jadwigi do Czartorii. Pobiegnie ona dolnym tarasem Warty. Rowerzyści będą mogli wybrać czy chcą jechać drogą wzdłuż murów gazowni i tzw. kontenerów, czy też niżej i bliżej rzek.

Teraz miasto ogłasza jeszcze jedną inwestycję związaną z tym ciągiem pieszo-rowerowy. Do końca października Wartostrada na odcinku od mostu Królowej Jadwigi do mostu Bolesława Chrobrego wyposażona zostanie w oświetlenie i monitoring. Trwa ogłoszony przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie przetarg, który wyłoni wykonawcę robót.

- Budowa oświetlenia i monitoringu nad Wartą jest dla miasta zadaniem priorytetowym. Jego realizacja przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenach nadwarciańskich - zarówno mieszkańców jak i turystów - podkreśla  Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Ogłoszenie przetargu przez PiM poprzedziły czasochłonne prace projektowe i na konieczność dokonania bardzo dużej liczby uzgodnień. Wybrany wykonawca, do którego będzie należała również przebudowa fragmentu ścieżki rowerowej, do połowy września będzie musiał zamontować oświetlenie na odcinku od mostu Królowej Jadwigi do mostu Św. Rocha. Do końca września roboty mają się zakończyć na drugim odcinku - od mostu Św. Rocha do mostu Bolesława Chrobrego. Październik przeznaczono na dokonanie niezbędnych odbiorów.

Zainteresowani wykonawcy mogą składać swoje oferty do 16 marca.

Biuro Prasowe UMP, oprac. jg