Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Wrześniowy IKS z plebiscytem

Wrześniowy numer IKS-a już wydrukowany. Sprawdźcie nominacje w plebiscycie na człowieka kultury i wydarzenie kulturalne sezonu 2018/2019 i oczywiście zagłosujcie na portalu Kultrapoznan.pl. Zobaczcie, co jeszcze Was czeka w tym miesiącu.

fot. WMP
fot. WMP

Zagłosuj w plebiscycie

Już po raz siódmy wybierzemy wspólnie najważniejsze Wydarzenie kulturalne oraz Człowieka kultury minionego sezonu. W tym roku po raz pierwszy nominowanych w Plebiscycie wskazali przedstawiciele poznańskich mediów - dziennikarze zajmujący się kulturą. Kto znalazł się wśród kandydatów, o tym we wrześniowym IKS-ie. Głosowanie dostępne jest TUTAJ

Wejdź do gry

Hokejowy krążek ląduje na dnie basenu, sędzia daje znak i dwie drużyny zanurzają się pod wodę. Tak właśnie gra się w... hokej podwodny. W naszym mieście dostępne są też inne "niekonwencjonalne" dyscypliny: lacrosse, polo na rowerach, roller derby czy krykiet. Co wybierzecie dla siebie?

Kobieta-awangarda

Bywa, że artystki wiążą się - nie tylko zawodowo - z artystami. Tego typu par nie brakuje w historii sztuki. Niestety nierzadko się zdarza, że dopiero dzisiaj wychodzą z cienia znanych mężów i doceniane zostają przez współczesnych krytyków i miłośników sztuki. Przykładem takiej artystki jest m.in. Sophie Taeuber-Arp. Jej wystawa od września w CK Zamek.

(jg)

Zobacz także: