Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Cegielski i inni

O rozwoju przedsiębiorczości w Poznaniu podczas zaborów usłyszymy podczas kolejnego wykłady w ramach projektu "Poznański sposób na niepodległość" prowadzonego przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Wykład zatytułowany "Cegielski i inni. Rozwój polskich przedsiębiorstw w Poznańskiem" wygłosi prof. UAM dr hab. Rafał Dobek (Zakład Myśli i Kultury Politycznej, UAM w Poznaniu, Instytut Historii UAM, Wydział Historyczny UAM). Autor specjalizuje się m.in. w historii Francji po 1830 roku, historii myśli politycznej oraz w historii społecznej, w tym obejmującej zmiany techniczne i gospodarcze zachodzące w XIX wieku.

Wykład odbędzie się w 19 kwietnia (czwartek) o godz. 18 w Sali Posiedzeń PTPN przy ul. S. Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu. Towarzyszyć mu będzie jednodniowa wystawa przygotowana przez pracowników Biblioteki PTPN, zatytułowana "Reklama prasowa w Wielkopolsce przed I wojną światową", obejmująca materiały ze zbiorów Biblioteki PTPN. Zarówno na wykład, jak i wystawę - wstęp wolny.

Przedsięwzięcie "Poznański sposób na niepodległość" objęte zostało patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania. Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Poznania. Patronat medialny nad projektem objęli: TVP 3 Poznań, Radio Poznań oraz Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS (Wydawnictwo Miejskie Posnania, kultura.poznan.pl).

oprac. red.