Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Dziewicza Góra i nie tylko

W lipcu przewodnicy "Po Poznaniu" zapraszać będą na spacer nie tylko... po Poznaniu, ale też do gmin ościennych. W najbliższą niedzielę 15 odwiedzą Czerwonak.

Widok z wieży na Dziewiczej Górze, fot. Mateusz Malinowski
Widok z wieży na Dziewiczej Górze, fot. Mateusz Malinowski

Odkryją przed wami, skąd pochodzi nazwa miejscowości, co znajduje się na herbie gminnym. Poznacie historię zakładu papierniczego, pomnika milicji i policji, linii kolejowej Poznań-Wągrowiec, dzieje szkolnictwa oraz wiary i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przemierzając Czerwonak odwiedzicie również miejsca współczesne jak akwen nad Wartą i wspaniałą przyrodę Puszczy Zielonki zdobywając przy tym najwyższy szczyt w okolicy, jakim jest Dziewicza Góra, na której znajduje się wieża widokowa.

Wycieczka dedykowana jest miłośnikom spacerów pieszych, gdyż odległość od centrum miejscowości do Dziewiczej Góry wynosi około 3 km w jedną stronę. Zbiórka o godz. 10 na stacji kolejowej w Czerwonaku.

Spacery odbywają się w konwencji "free walking tour" - wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

oprac. red.

Zobacz także: