Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Gżdacze poszukiwani

Ruszył nabór na wolontariuszy Pyrkonu.

Fot. Pyrkon
Fot. Pyrkon

Kim są gżdacze? To wolontariusze, którzy pomagają w organizatorom Pyrkonu - największego w kraju festiwalu fantastyki. Można ich porównać do czerwonych krwinek krążących w żyłach Festiwalu - dających mu życie i niezastąpionych w kontekście działania całości imprezy. W tym roku Pyrkon odbędzie się w dniach 18-20 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a nabór wolontariuszy już się rozpoczął.

Jakie warunki musi spełnić kandydat na gżdzacza? Przede wszystkim musi mieć ukończone 16 lat w chwili rozpoczęcia Pyrkonu (nie 16 rocznikowo, czyli trzeba być urodzonym przed 18 maja 2001 r.). Musi być dyspozycyjny podczas trwania festiwalu, świadczyć pomoc przez co najmniej 12 godzin, oczywiście z przerwami.

Pracy dla wolontariuszy z pewnością nie zabraknie, Pyrkon to impreza tworzona z wielkim rozmachem, bogatym programem imprez i ponad 40 tys. uczestników. Dzięki wsparciu ubranych w pomarańczowe koszulki gżdaczy organizatorzy są w stanie stworzyć tak wspaniały i przyjazny wszystkim konwent.

Za swój wkład gżdacz otrzymuje przywileje. Przede wszystkim na Pyrkon wchodzi za darmo, ma zapewniony obiad w pawilonie gastronomicznym, miejsce w hali noclegowej.

Zasady rekrutacji i formularz znajdziecie na stronie Pyrkonu. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 kwietnia.

oprac. mat.

Zobacz także: