Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Nadchodzące rozstanie

Rozmawiać o rozstaniu w Walentynki? Zaryzykujcie i wybierzcie się na wykład otwarty do Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Fot. PTPN
Fot. PTPN

14 lutego w Sali Posiedzeń PTPN o godz. 18 odbędzie się wykład, w ramach projektu "Poznański sposób na niepodległość", zatytułowany "Nadchodzące rozstanie. Ewolucja stosunku Polaków do państw zaborczych w latach Wielkiej Wojny". Wykład wygłosi dr hab. Piotr Szlanta (Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego).

Piotr Szlanta jest wieloletnim pracownikiem naukowym Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach działalności naukowej opublikował m.in. monografie: "Tannenberg 2014" (Warszawa, 2005), "Persja w polityce Niemiec w latach 1906-1914 na tle rywalizacji brytyjsko-rosyjskiej" (Warszawa 2005, wydanie niemieckie - 2006), "Wilhelm II. Ostatni z Hohenzollernów" (Warszawa, 2015) oraz w ostatnim czasie - "»Polakożerca« kontra »wrogowie Rzeszy«. Cesarz Wilhelm II i Polacy 1888-1918" (Warszawa, 2019). Jest także autorem licznych artykułów naukowych oraz wielokrotnym stypendystą europejskich uniwersytetów i fundacji. Dr hab. Piotr Szlanta znany jest również jako popularyzator nauki, będąc m.in. współautorem podręczników szkolnych i członkiem redakcji miesięcznika historycznego "Mówią wieki".

Wykładowi tradycyjnie towarzyszyć będzie tematyczna wystawa, przygotowana przez pracowników Biblioteki PTPN. Zarówno na wykład, jak i wystawę - wstęp wolny!

Przedsięwzięcie "Poznański sposób na niepodległość" objęte zostało patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania. Ponadto, projekt został dofinansowany ze środków Miasta Poznania. Patronat medialny nad projektem objęli: TVP 3 Poznań, Radio Poznań oraz Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS (Wydawnictwo Miejskie Posnania).

oprac. red.

Zobacz także: