Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Napisz fantastycznie o uniwersytecie

Pamiętajcie, że 31 marca upływa termin nadsyłania opowiadań na konkurs Wydawnictwa Miejskiego Posnania "Poznań Fantastyczny - AMU.NET.100".

Fot. cyryl.poznan.pl
Fot. cyryl.poznan.pl

To już szósta edycja konkursu, które kulminacją jest zawsze wydanie zbioru najlepszych opowiadań konkursowych. Wszystkie są fantastyczne i dzieją się w Poznaniu. W tegorocznej edycji oprócz Poznania musi pojawić się jeszcze poznański Uniwersytet. W ten sposób organizatorzy chcą nawiązać do 100. rocznicy utworzenia w naszym mieście Uniwersytetu Poznańskiego, z którego później wyewoluowały: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Wychowania Fizycznego.

Teksty o objętości od 20 tys. do 30 tys. znaków ze spacjami można nadsyłać do 31 marca, do północy, na adres: konkurs6.fantastyczny@wm.poznan.pl. W konkursie przewidziano nagrody finansowe oraz publikację najlepszych utwór w antologii, która ukaże się na przełomie września i października 2019 r. Wybory najlepszych opowiadań dokona jury pod przewodnictwem Joanny Jodełki. Szczegóły konkursu na stronie Wydawnictwa Miejskiego Posnania (wmposnania.pl).

mat.

Zobacz także: