grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Policjant z Poznania mistrzem w taekwondo

Posterunkowy Bartosz Kołecki odnosi sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej

Jest policjantem I Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Służbę w mundurze rozpoczął w 2015 roku. Jest taekwondo, któremu poświęca cały swój wolny czas. W tym sporcie odnosi też spore sukcesy. Stanął na podium turnieju RIGA OPEN, który odbywał się w stolicy Łotwy w październiku tego roku. 22 października br. został też Mistrzem Polski w teakwondo olimpijskim.

W październiku br. w Rydze odbył się turniej rangi G1 w ramach turnieju RIGA OPEN. Nasz kraj reprezentował właśnie Bartosz Kołecki. Były to jego kolejne międzynarodowe zawody, z których dotychczas przywoził wiele medali i wyróżnień. Podobnie było i tym razem. Poznański policjant zajął drugie miejsce na podium zdobywając srebrny medal.

22 października br. w Kętrzynie odbywały się Mistrzostwa Polski w teakwondo olimpijskim. Na tych zawodach funkcjonariusz OPP w Poznaniu stanął na najwyższym stopniu podium i zdobył złoty medal.

Na co dzień Bartosz Kołecki ćwiczy w klubie AZS OŚ Poznań, a jego trenerem jest Waldemar Łakomy. Swoją przygodę z taekwondo rozpoczął w 2004 roku. Od tego momentu każdą wolną chwilę poświęca rozwijaniu umiejętności w tej dyscyplinie sportu.

(oprac. na podst. materiału KWP w Poznaniu)