Biuletyn Miejski

Aktualności

Poznańska studentka będzie reprezentować Polskę

Gabriela Jelonek, studentka ostatniego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zwyciężyła w krajowych eliminacjach konkursu o Europejską Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży.

Fot. UAM
Fot. UAM

Za najlepszy jury uznało jej cykl audycji w języku angielskim pt.: "Erasmus evening", który - jak mówi autorka - propaguje wzajemne zrozumienie na szczeblu europejskim i międzynarodowym, budzi wspólne poczucie europejskiej tożsamości i integracji, a także proponuje wzorce postępowania młodym ludziom w Europie. Daje też praktyczne przykłady współżycia Europejczyków jako jednej wspólnoty. Cykl audycji emitowany był w uniwersyteckim Radiu Meteor.

- Jestem zaszczycona i niesamowicie dumna! Ogromnie podziękowania należą się też tym, którzy przyczynili się do powstania "Erasmus evening" - także całej ekipie Radia Meteor UAM za to, że moje pomysły, choć często trudne w realizacji, spotykały się z entuzjazmem i było to dla mnie miejsce, gdzie mogłam realizować wszystkie, nawet najśmielsze, kreatywne projekty! 1,5 roku często ciężkiej, ale jakże przyjemnej pracy nad tym projektem, siedzenia w studiu i montowania programu po nocach opłaciło się! Teraz pozostaje trzymać kciuki, żeby Europie ta audycja też się spodobała - nie ukrywa zadowolenia Gabriela Jelonek.

Laureata Europejskiej Nagrody im. Karola Wielkiego dla Młodzieży poznamy 23 maja 2017 roku w Akwizgranie podczas spotkania zwycięzców konkursu z 28 państw UE.

oprac. mat.

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.