Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Tryptyk Powstańczy: "Poznań 1918"

To nazwa krótkiej serii spacerów związanych z 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, na które zapraszają przewodnicy z grupy "Po Poznaniu".

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Jaki był Poznań tamtych czasów? Kto dążył do organizacji powstania, a kto miał inny pomysł na odzyskanie wolności? Jak żyło się w stolicy Wielkopolski w ostatnim roku I wojny światowej? Zainteresowani odpowiedzią na te i inne pytania mogą przyjść na spacer pod tytułem "Poznań 1918".

Przewodnik będzie czekał na wszystkich chętnych w sobotę 13 października o godzinie 10 i 15 na placu Wolności przed Biblioteką Raczyńskich.

Kolejne spacery w ramach wspomnianego Tryptyku Powstańczego odbędą się w grudniu (wycieczka powtórkowa Śladami Powstania Wielkopolskiego) i w lutym (nowa wycieczka o Jarogniewie Drwęskim, pierwszym prezydencie po okresie zaborów).

Spacer Poznań 1918 jest także elementem programu październikowego cyklu imprez dla seniorów Senioralni. Wycieczka odbywa się w konwencji "free walking tour" - niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

mat.