Bezpłatne czipowanie

Psa czipuje się tylko raz w ciągu życia. Poznańskie kejtry są czipowane BEZPŁATNIE

Po zaczipowaniu 15-cyfrowy numer czipa zostaje zapisany w elektronicznej bazie w Miejskim Rejestrze Psów. Dane wszystkich zaczipowanych psów umieszczane są na bieżąco w międzynarodowej bazie SAFE ANIMAL, która jest częścią European Pet Net.
W każdej chwili możesz sprawdzić dane swojego psa w bazie.

Rejestr zawiera dane o samym psie, jak i dane jego właściciela. Czipowanie pomaga w sposób natychmiastowy ustalić dane właściciela w przypadku, gdy zwierzę zaginie lub zostanie porzucone.

Jeżeli pies był już czipowany w innym mieście nie musisz go ponownie czipować. Wystarczy zarejestrować go w poznańskim Schronisku dla Zwierząt przy ul. Bukowskiej 266 w Poznaniu. Tam też, po uprzedniej osobistej lub telefonicznej rejestracji pod numerem tel. 61 868 10 86, możesz bezpłatnie zaczipować psa.

Aby zaczipować psa:
- właściciel powinien posiadać dokument tożsamości,
- aktualne świadectwo szczepienia psa przeciw wściekliźnie,
- osoba przyprowadzająca psa na zabieg musi być pełnoletnia.

W przypadku śmierci psa, jego sprzedaży lub oddania, właściciel ma obowiązek wyrejestrowania czworonoga w terminie 14 dni. W tym celu należy złożyć pisemny wniosek do Miejskiego Rejestra Psów (Usługi Komunalne w Poznaniu ul. Słowackiego 43), w którym należy podać numer z czipa, dane właściciela i powód wyrejestrowania. Informacji w tym zakresie udziela pracownik Usług Komunalnych w Poznaniu pod numerem telefonu 61 846 29 04.

Poniżej lista gabinetów weterynaryjnych darmowego czipowania oraz link do bazy rejestru psów