Odpowiedzialna adopcja

Adopcja psa umożliwia mu znalezienie nowego, kochającego domu.

Odpowiedzialna adopcja ma na celu zapewnienie zwierzakowi godnego oraz szczęśliwego życia, z ludźmi szanującymi dobro i prawa zwierząt.

Pamiętaj, że decydując się na adopcję psa zobligowany jesteś umową adopcyjną do zapewnienia psu odpowiednich warunków. Postaraj się, aby decyzja o adopcji była podjęta świadomie, a nie pod wpływem impulsu.

Wiele zwierzaków czeka z utęsknieniem na nowego właściciela w Schronisku oraz organizacjach i fundacjach prozwierzęcych.

Jesli jesteś zdecydowany na zakup psa konkretnej rasy, to dobrze zastanów się nad decyzją, ponieważ tylko pies z rodowodem może w pełni spełnić oczekiwania i wymagania dotyczące wzorca konkretnej rasy.

Kupowanie psów z nielegalnych hodowli przyczynia się do instrumentalnego traktowania zwierząt i postrzegania ich jako towaru, mającego przynieść konkretne zyski. W wielu pseudohodowlach psy są przetrzymywane w fatalnych warunkach i są niehumanitarnie traktowane. Pamiętej, że w schronisku i fundacjach też czeka na adopcję wiele psów "w typie rasy".