Centra Kultury i Rozwoju Dziecka na planie Dodaj obiekt - Centra Kultury i Rozwoju Dziecka

VilVite aktywny punkt poznania

Opis

Aktywny punkt poznania VilVite oferuje różnorodne zajęcia  i opiekę dla  dzieci oraz warsztaty dla  dorosłych i rodziców z dziećmi.W VilVite każdy może wykazać się pomysłowością i innowacyjnością we wszystkim co robi. Zajęcia mają na celu kształtowanie u uczestników postawy aktywności, oryginalności i pomysłowości. 


W ramach zajęć: • niewielkie grupy- maksymalnie 8 osób,

 • profesjonalną i twórczą grupę instruktorów,

 • materiały na własność dziecka,

 • zajęcia w bezpiecznym otoczeniu,

 • uczestnictwo w ciekawych zajęciach tematycznych,

 • rozwijanie zainteresowań poznawczych i artystycznych,

 • przyjazną atmosferę.


Warsztaty: • Opieka nad dzieckiem połączona z mnemotechnikami - miła atmosferę i bezpieczeństwo, pomoc w odrabianiu lekcji, gry i zabawy, naukę technik uczenia i zapamiętywania, ćwiczenia relaksacyjne.

 • Klasa bobasa - warsztaty rozwojowe dla najmłodszych wraz z opiekunem. Działania skupiające się na stymulacji wszystkich zmysłów małego dziecka. Muzyka, rytmika i wariacje wizualne w odpowiednich proporcjach dawkowane na godzinnych zajęciach. Rytm i tematyka dostosowane do potrzeb grupy.

 • Muzyka i ruch - instruktorka  grającą na instrumencie, która poprowadzi w  świat dźwięków. Uczestnictwo w grach ruchowych, dzięki którym, Dziecko wyćwiczy koordynację i świadomość swojego ciała. Uczenie pewności siebie, nawiązywania kontaktów i  działania w przestrzeni.

 • Zaczarowany świat z papieru - możliwość tworzenia w małych grupach fantazyjnych form  papierowych. To dzięki  tradycyjnej sztuce składania papieru rozwijamy pamięć, koordynację wzrokowo - ruchową, cierpliwość i dokładność.  Origami to niezawodny sposób rozbudzania fantazji i wyobraźni. Każdy będzie miał okazję do samodzielnego tworzenia. Niepowtarzalne papierowe okazy każdy będzie mógł zabrać do domu.

 • Tworzymy teatrw języku angielskim -  przygotowanie spektaklu z muzyką, tańcem i światłem, rozwinięcie sztuki improwizacji, pisanie scenariuszy i adaptacje inspirującej literatury, projektowanie widowisk plenerowych, organizację tematycznych niespodzianek dla dzieci i seniorów, współpracę z grupą teatralną w Europie w ramach eTwinning.

 • Kangur matematyczny - Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z klas 3 - 5, które pragną kształtować zainteresowania matematyczne. Celem warsztatów jest rozwijanie pamięci i zdolności logicznego rozumowania. Ważnym elementem spotkań  będzie rozwijanie pomysłowości w myśleniu i działaniu poprzez rozwiązywanie różnorodnych zadań matematycznych. Będziemy przygotowywać do konkursów matematycznych ze szczególnym uwzględnieniem Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". 

 • Energia barw - autorski program, który pozwoli Dzieciom rozwinąć naturalne zdolności, umiejętności manualne i koordynację wzrokową. Pobudzenie twórczej aktywności, wyobraźni i rozumu, poprzez wspólne tworzenie, wzmocnienie więzi pomiędzy Dzieckiem a Rodzicem. Rozwijanie twórczego i abstrakcyjnego myślenia. Zachęcanie do poszukiwań własnej formy wyrazu dla przeżyć i doświadczeń. Natomiast Rodzicom, odnajdywanie w sobie pokładów nieodkrytych dotąd talentów.

 • Szkiełko i oko - odkrywanie świata poprzez zmysły. Wraz z prowadzącym przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń. Zrozumienie i wyjaśnianie przez dziecko zjawisk i przemian zachodzących w przyrodzie. Uczenie myślenia przestrzennego, geometrycznego i kompozycyjnego. Zabawę, podczas której Dzieci poznają świat i naukę.   

 • Włóczykije -  rozwijanie zainteresowania własnym miastem i okolicą. Stworzenie warunków do aktywnego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i psychicznych. Wyrabianie i doskonalenie spostrzegawczości i zdolności obserwacyjnych.  Uczenie współżycia w zespole, zaradności życiowej, orientacji w terenie, ochrony środowiska, gospodarności oraz pożytecznego spędzania czasu. 

 • Fundament -  prowadzenie zajęć przez architekta. Zajęcia z rysunku, malarstwa, kompozycji i historii sztuki. Zgłębianie wiedzy o: dziełach, malarzach i sztuce. Doskonalenie technik  między innymi z zakresu: kreska, plama, walor, rodzaje farb, spoiwo, gruntowanie, mieszanie barw, kolor lokalny, światłocień, oddziaływanie światła i kolorów na siebie nawzajem, perspektywa, rodzaje kompozycji,; szkic, rysunek węglem, akryl, akwarele, pastele suche i olejne, farby olejne, techniki mieszane; proste triki jak rysować zwierzęta i ludzi, portret, martwa natura, pejzaż.        


PORANKI W VilVite


W  sobotnie przedpołudnie Rodzice mają dużo prozaicznych spraw na głowie. Jeśli w tym czasie Wasze Dzieci się nudzą - możecie Je nam "podrzucić".  Zapewniamy aktywne wykorzystanie czasu przez Dzieci. Oferujemy  miłe towarzystwo i różnorodną aktywność w  myśl  słów Janusza Korczaka "Do zabawy potrzebny miły towarzysz i natchnienie, więc swoboda." Gwarantujemy animatorów, którzy wyczarują miłą atmosferę i poprowadzą Dzieci w  świat kreatywnej i swobodnej zabawy. Zapewniamy dzieciom różne formy działań plastycznych, muzycznych, teatralnych, doświadczalnych i radość. Czytanie książek i twórcze zabawy zgodne z fabułą. Zapewniamy napoje i  drożdżówkę.


Informacje i zapisy:


Warsztaty prowadzimy w naszej placówce w Poznaniu, ul. Jana Kilińskiego 13/3


Zgłoszenia:PIERWSZE ZAJĘCIA BEZPŁATNEliczba miejsc ograniczona!!!

Wróć do listy