Dodaj obiekt - Przedszkola

Przedszkole Fundacji Familijny Poznań "Złota Rybka"

Opis

Przedszkole "Złota Rybka" położone jest w pobliżu Starego Zoo przy ul. Gajowej 8/12. Dzięki temu nasze maluchy mogą bezpiecznie spacerować w parku, oraz poszerzać swoją wiedzę n/t zwierząt domowych, hodowlanych i egzotycznych. W placówce znajdują się 2 sale-sala zabaw wyposażona w zabawki i kąciki tematyczne oraz sala wyposażona w stoliki i krzesła, którą wykorzystujemy w trakcie posiłków, zabaw stolikowych oraz pracy indywidualnej z dzieckiem. W obu salach powstały kąciki zainteresowań, które wzbogacają wiedzę, fantazję i pasje naszych przedszkolaków:-kącik plastyczny wyposażony w artykuły plastyczne,
-kącik muzyczny dla małych muzyków, wyposażony w instrumenty
-kącik przyrody, w którym ostatnio zamieszkała ryba, 2 chomiki, rośliny, do którego zbieramy nasze skarby i robimy doświadczenia przyrodnicze.
-kącik teatralny, wyposażony w maski, kuferek, ciekawe stroje.Przedszkolaki mają możliwość korzystania z szerokiej palety gier i zabaw dydaktycznych, zabawek stymulujących rozwój dziecka- w tym zabawek manipulacyjnych. Podczas wykonywania prac plastycznych nasze przedszkolaki wykorzystują różne materiały takie jak: materiał przyrodniczy, karton, styropian, piankolina, guziki, makaron, inne. Nasze przedszkolaki poznają świat podczas wycieczek poznawczych, wizyt gości- ekspertów, przedstawień teatralnych oraz zajęć otwartych organizowanych dla dzieci i rodziców. W ramach współpracy z innymi instytucjami oświatowymi wspomagamy wolontariuszy z poznańskiego gimnazjum "Łejery", współpracujemy z Oddziałem Dziecięcym Biblioteki im. Raczyńskich uczestnicząc w regularnych "spotkaniach z bajką". Organizujemy uroczystości wynikające z kalendarza imprez przedszkolnych, takie jak: Jasełka, Andrzejki, baliki karnawałowe, Dzień Babci i Dziadka, poszukiwanie zajączka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Dyrektor

Monika Kremser

Języki obce

Język angielski

Zajęcia dodatkowe

Rytmika i język angielski

Wróć do listy