Wydarzenia na planie Pokaż na planie
artyści Von Promnitz Tour 2018

Von Promnitz Tour 2018 - koncert

2018-05-23 ( środa )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Frank Boyd: Stone (USA) i Frank Boyd (USA)

Stone grają nowoczesnego blues-rocka, a Frank Boyd opiera swoją muzykę na bardziej klasycznym bluesie!

Zespół Stone chce w swoich piosenkach przekazywać nadzieję, która towarzyszy w ich życiu. Są otwarci na opowiadanie własnych historii w tekstach, jednocześnie zabawiając swoją widownię swoją energią na scenie. Zespół stawia przede wszystkim na szczerość w opowiadaniu o problemach w życiu. Jednak najbardziej zależy im na pokazaniu, że relacja z Jezusem jest bardzo ważna.

Stone koncertuje praktycznie wszędzie. Przemierzyli praktycznie całe Stany Zjednoczone, Australię, Indie i teraz zmierza do Polski! Chęć do takich podróży zapewne wziął się od wokalistki Teresy Touma, która uwielbia podróżować.

Frank Boyd urodził się w 1954 roku w USA, w stanie Tennessee. Wspomina, że swoją pierwszą gitarę otrzymał od ojca, gdy miał 5 lat i marzył o tym, aby być muzykiem bluesowym, jak jego tata. Gdy miał 15 lat, zaczął grać w swoim pierwszym zespole. Frank mówi: "Nie wiedziałem, że umiem śpiewać, ale w zespole po prostu ktoś musiał to robić".

Inspirowany muzyką takich gwiazd, jak: BB King, Albert King, Albert Collins, Jimi Hendrix oraz The Rolling Stones kontynuował karierę muzyczną jako profesjonalny muzyk bluesowy przez ponad 20 lat.

Koncert w ramach trasy poświęconej pamięci magnackiej rodziny Von Promnitz, która na początku XVIII wieku sprowadziła na tereny południowo-zachodniej Polski "wielką muzykę", m.in. zatrudniając na stanowisku swego kapelmistrza w Żarach Georga Philippa Telemanna, a także  przyjaźniąc się i goszcząc w swych posiadłościach na terenie południowo-zachodniej Polski liczne zacne postaci świata sztuki.

Wiele lat temu Von Promnitzowie "zniknęli" z Polski. Historia rodu doczekała się dalszego ciągu parę lat temu, gdy do Ratusza w Żarach przybył z USA pastor Richard Dietrich, który chciał zrobić niespodziankę swojej żonie i uzupełnić dość mocno niekompletne drzewo genealogiczne jej rodziny, posiadającej rzekomo swe korzenie w naszym kraju. Po przejrzeniu wielu dokumentów Dietrich został poproszony do osobnego pokoju, gdzie poinformowano go, iż jego żona, Brenda Promnitz jest w prostej linii potomkiem niezwykle wpływowego rodu Von Promnitzów, a co za tym idzie - obydwojgu przysługują tytuły hrabiowskie i sporo innych przywilejów, nie wspominając o takich np. drobiazgach, jak pokrewieństwo z brytyjską rodziną królewską.

Gdy pastor Dietrich ochłonął nieco po tych rewelacjach, wpadł na pomysł, by wzorem wielkich przodków "przywieźć muzykę" na polskie ziemie. Tak powstała idea Von Promitz Tour - trasy koncertowej grupy artystów i zespołów amerykańskich, reprezentujących różne style muzyczne, której kolejną już edycję gościć będziemy w maju i w czerwcu.

Wstęp wolny!

Zobacz bluenote.poznan.pl/