Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo Climate

W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24 - bezpłatne warsztaty

2018-11-23 ( piątek )
09:30-16:30
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Bezpłatne warsztaty "W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Negocjacje klimatyczne w praktyce".

Wciel się w rolę uczestnika Szczytu Klimatycznego (np. przedstawicieli rządu Polski, Niemic i Chin) i weź udział w symulowanych obradach mających na celu zatrzymanie zmian klimatycznych, np. poprzez obniżenie emisji CO2.

Już niebawem Katowice staną się miejscem najważniejszych globalnych dyskusji i negocjacji klimatycznych. 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) zgromadzi tysiące delegatów z całego świata, których zadaniem będzie wypracowanie zasad wdrożenia Porozumienia paryskiego i wyznaczenie kierunków polityki klimatycznej na następne dekady.

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa wraz z Konsulatem Generalnym Niemiec we Wrocławiu, Ambasadą Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie oraz Partnerami zapraszają na warsztaty w formie przygotowanej przez ekspertów gry negocjacyjnej, podczas której goście spotkania wcielą się w role uczestników Szczytu Klimatycznego i wezmą udział w symulowanych obradach mających na celu obniżenie emisji CO2 wystarczająco szybko i głęboko, by zatrzymać wzrost globalnej średniej temperatury na bezpiecznym dla nas poziomie. Warsztaty poprzedzone zostaną prezentacją wyników badań opublikowanych w najnowszym raporcie IPCC oraz dyskusją o wpływie zmian klimatycznych na zdrowie i życie człowieka. Podczas warsztatów pokazane zostaną też dobre praktyki firm, które kierując się tzw. nową filozofią biznesu wdrażają najnowsze technologie służące ochronie klimatu.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja TUTAJ