Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Eksperymentownia: Złudne zmysły - warsztaty STEAM dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 la

2019-03-16 ( sobota )
10:30
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

Dlaczego, gdy patrzymy na niektóre obrazy wydaje nam się, że się poruszają lub że coś jest na nich bliżej, a coś dalej? Co zrobić, żeby uzyskać taki efekt? Brama Poznania zaprasza do świata złudzeń optycznych, by spróbować oszukać własny mózg i sprawdzić, jak można wykorzystać to na swoją korzyść.

Eksperymentownia - warsztaty STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics)  to warsztaty łączące nauki ścisłe, matematykę, inżynierię i sztukę z dziedzictwem Ostrowa Tumskiego. W trakcie zajęć będziemy wcielać się w rolę naukowców, inżynierów, twórców  i artystów. Będziemy konstruować, eksperymentować, wyjaśniać, dociekać, zadawać pytania, tworzyć. Stawiamy na kreatywność, poszukiwanie rozwiązań, pracę zespołową wewnątrz rodziny i odkrywanie przez zabawę. Wszystkie rodziny gotowe na poznawanie świata  w nietuzinkowy sposób i szereg wyzwań zapraszamy do Eksperymentowni - naszego składu dziwów i niezwykłości!

Zajęcia są okazją do:

  • poznawania świata i dziedzictwa Ostrowa Tumskiego w kontakcie z przyrodą i sztuką
  • eksperymentowania, konstruowania, wykonywania doświadczeń
  • poszukiwania kreatywnych rozwiązań
  • spędzenia czasu z rodziną i budowania więzi rodzinnych

Czas trwania: ok. 120 minut.

Zajęcia  bezpłatne.

Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu od organizatora potwierdzenia drogą elektroniczną.

Zobacz bramapoznania.pl