Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo cyklu

Koncert z cyklu Gramy u Siebie - Wojtek Więckowski solo / WCIAS

2018-03-17 ( sobota )
19:00-23:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Gramy u siebie: Wojtek Więckowski Solo / WCIAS (dawniej We Call It a Sound)

Wojtek Więckowski Art. Gitarzysta i malarz. Poznaniak. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Swoje projekty artystyczne realizował w Niemczech, Francji, Anglii, Belgii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Występuje zarówno solo, jak i z zespołami Warsaw Improvisers Orchestra, supergrupą Śmierć i Łzy (Mełech, Traczyk, Mokrzewski, Gokieli, Kacperczyk), oraz w duecie z Patrykiem Zakrockim. Występował także z Jerzym Mazollem, Kawalerami Błotnymi oraz wieloma innymi znakomitościami polskiej i zagranicznej sceny współczesnej muzyki elektroakustycznej, improwizowanej, jazzowej czy bluesowej. Na rynku fonograficznym zadebiutował w 2008 roku albumem "Slyde Gitar". Tworzył muzykę i dźwięki do filmów, spektakli teatralnych, slamu poetyckiego, poezji i słuchowisk radiowych.
W swojej grze łączy fascynacje szeroko pojętym amerykańskim folkiem jak i awangardą XX wieku, ambientem, jazzem i muzyką improwizowaną.

Zespół WCIAS (wcześniej We Call It a Sound) pochodzi ze wsi Kębłowo w zachodniej Wielkopolsce, powstał w 2007 roku. Trzon grupy stanowią bracia bliźniacy: Filip i Karol Majerowscy. Grupa przebyła długą drogą, grając autorską muzykę inspirowaną wieloma gatunkami o raczej zachodnim rodowodzie, by zatrzymać się przy tradycyjnej muzyce polskiej wsi. Na przestrzeni przeszło 10 lat działalności wydali cztery albumy: Animated (2010), Homes & Houses (2012), Trójpole (2014) i Hejnały (2017). Ostatni album wydany całkiem niedawno pokazuje zupełnie nowe oblicze duetu - muzykę, którą trudno zakwalifikować inaczej niż jako folk, jednak brzmiącą zupełnie inaczej od tego, jakie skojarzenia termin ten może budzić. Minimalistyczne utwory zostały stworzone głównie przy użyciu głosów i instrumentów dętych, co jest zresztą swoistym powrotem do korzeni - bracia od niemal 15 lat grają bowiem w orkiestrze dętej w Wolsztynie. "Hejnały" czerpią z różnych regionów polskiej muzyki: od wielkopolskich dud, przez muzykę lubelskich orkiestr dętych, po pieśni z tych, ale także i innych regionów całego kraju. Inspiracje te biorą się z bezpośrednich spotkań ze starymi mistrzami, członkowie WCIAS grają niestylizowaną muzykę polskiej wsi w innych projektach. Duet grał już na największych polskich festiwalach, zdobył również kilka nagród, jednak wciąż bardziej interesuje go tworzenie świeżej, autorskiej muzyki niż komercyjny sukces.

Bilety w cenie: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: