Wydarzenia na planie Pokaż na planie
dzieci

Kraina lodu dla małych naukowców i duńska architektura

2017-11-18 ( sobota ) – 2017-11-19 ( niedziela )
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Najbliższy weekend w Concordii Design dla najmłodszych wcale nie będzie ponury i pochmurny. Centrum designu zaprasza starsze dzieci (10-14 lat) na spotkanie z duńską architekturą, a młodszych naukowców na warsztaty z kreatywnego doświadczania.

Wieże i wysokie konstrukcje
Warsztaty architektoniczne w języku angielskim
Kiedy? 18.11
Godz. 10.30-12.30
Wiek: 10-14 lat
Cena: 40 zł
Język: angielski

Wieże mogą być okrągłe, kwadratowe, spiczaste lub pochylone. To, co je łączy, to ich wysokość - zwłaszcza w porównaniu z otoczeniem. Mogą mieć różne funkcje, począwszy od wieży ratownika i wieży kościelnej, na wieży ciśnień i widokowej kończąc. Niektóre wieże są solidne, pełne, inne mają otwartą, widoczną konstrukcję. Podczas warsztatu dzieci skonstruują własną wieżę inspirowaną wieżą Eiffla.

Spotknanie poprowadzą architektki z duńskiej pracowni My Little Architect - Malene Abidgaard i Julie Dufoue Wiese

Konstrukcje inspirowane naturą
Warsztaty architektoniczne
Kiedy? 18.11 (sobota)
Godz. 13:30-15:30
Wiek: 10-14 lat
Cena: 40 zł
Język: angielski

Czy kształty, kolory i struktury w przyrodzie mogą zainspirować architekta? Owszem! Uczestnicy warsztatów "Natura Architektura" będą mogli dowiedzieć się w jaki sposób może powstać dom podobny do drzewa albo... szkoła wyglądająca jak szczyty gór! Dzieci poznają również sylwetkę i prace duńskiego architekta  Jørna Utzona - twórcę koncepcji naturalnej powtarzalności (tzw. additive architecture). To właśnie z natury zrodził się jego pomysł tworzenia architektury, która może być rozbudowywana w nieskończoność. W projektowaniu i realizowaniu swojej wizji pomogą małym architektom  Malene Abidgaard i Julie Dufoue Wiese z pracowni My Little Architect.

Kolorowe Laboratorium, kurs kreatywnego doświadczania
Kiedy: 19.11 (niedziela)
Godz: 10.00-11.00
Wiek: 3-6 lat
Cena: 1 spotkanie w cenie  25 zł (cena obejmuje udział 1 dziecka i opiekuna)
Terminy spotkań: każda niedziela od 1 października, godz.10.00. Cykl zajęć kończy się w niedzielę 10 grudnia.

Zapisy i bliższe informacje: Laboratorium Nauki i Zabawy SUPEŁ
www. supel.edu.pl / e-mail: info@supel.edu.pl / tel.  570 840 530

Concordia zaprasza wszystkich małych ciekawskich, którzy lubią odkrywać i badać otaczający ich świat! Laboratorium Nauki i Zabawy "Supeł" oraz Concordia Design zapraszają na wyjątkowy kurs. To 10 spotkań poświęconych odkrywaniu tajników nauki, a przy  tym wyjątkowa zabawa i pobudzanie kreatywności.  Organizatorzy proponują dzieciom, by na chwilę stali się profesjonalnymi badaczami otaczającego świata.  Dzięki działaniu dzieci myślą, eksperymentując poznają zależności przyczynowo - skutkowe między badanymi zjawiskami. Zajęcia oparte na samodzielnym doświadczaniu rozwijają wyobraźnię, a także umiejętność twórczego rozwiązywania problemów. Uczestnicy warsztatów będą mogli m.in. badać gęstość substancji, wybiorą się nad Morze Martwe i sprawdzą stan skupienia wody, stworzą kolorowe deszcze, ulepią bałwany ze sztucznego śniegu czy poznają zjawisko rozpuszczalności w Krainie Lodu.

Można uczestniczyć w całym kursie lub wybrać się na pojedyncze zajęcia.

Zobacz www.concordiadesign.pl