foto

Międzynarodowa Konferencja - Improving protection of victims' rights: access to legal aid

2014-06-09 ( poniedziałek )
Wydział Prawa i Administracji UAM, Poznań

Zakład Postępowania Karnego WPiA UAM zaprasza na Międzynarodową Konferencję pt. "Improving protection of victims' rights: access to legal aid".

Wydarzenie to realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską dotyczącego pozycji pokrzywdzonego w procesie karnym i stanowi ostatni jego etap. Projekt, który koordynuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, realizowany jest wspólnie z reprezentantami trzech państw - Łotwy - Sabiedriskas Politicas Centrs PROVIDUS, Bułgarii Center for the Study of Democracy i Włoch Consorzio Interuniversitario per la Formazione.

Celem Konferencji jest prezentacja aktualnie obowiązujących systemów pomocy prawnej w Europie ze szczególnym uwzględnieniem Polski, Bułgarii, Łotwy i Włoch, a także dyskusja na temat możliwych kierunków rozwoju europejskiego systemu pomocy prawnej. W konferencji udział wezmą przedstawiciele środowiska naukowego z całej Europy, a także praktycy świadczący pomoc prawną na terenie Unii Europejskiej.

Konferencja organizowana jest pod patronatem Ministra Sprawiedliwości oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. 

Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy kpk.uam@amu.edu.pl.

Po zakończeniu Konferencji planowane jest wydanie publikacji w języku angielskim.  

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat projektu, który będzie przedmiotem dyskusji, wraz z planem konferencji znajdują się pod adresem: http://victimsrights.eu/.

Konferencja odbędzie się 9 czerwca 2014 r. w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji, w sali Auditorium Maximum, w godz. 10-16.