Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Noc Naukowców 2018

2018-09-28 ( piątek )
Poznań różne lokalizacje

Noc Naukowców to europejska impreza odbywająca się tego samego dnia w całej Europie. Tej nocy naukowcy europejskich miast odchodzą od swoich poważnych projektów, by bawić się z publicznością i stworzyć obraz naukowca nowej ery. Stają się aktorami, showmanami, przewodnikami po laboratoriach. Uczestnicy natomiast mogą wcielić się w rolę naukowców i przeprowadzać naukowe eksperymenty.

Czy wiecie gdzie będą 28 września 2018 r. najlepsi odkrywcy, uczeni, badacze i wynalazcy? My wiemy! - będą na Politechnice Poznańskiej. Zaproszą Was do swoich laboratoriów i pracowni, byście na własne oczy mogli się przekonać jak fascynującą mają pracę. Będzie okazja poznać m.in. charyzmatycznego fizyka prowadzącego pokaz Fizyka Money Show; zobaczyć ekipę szalonych chemików, którzy podczas pokazu Chemicy z innej bajki zaprowadzą Was do magicznej krainy wulkanów i lodu; w laboratorium Zimna zobaczycie jak w kilka sekund można zamrozić wodę; przekonacie się, że politechniczne roboty mają wiele wspólnego z najnowocześniejszymi operacjami medycznymi, poznacie drużynę studentów, która zbudowała już 4 bolidy wyścigowe, sprawdzicie czy macie siłę wykopu jak Ronaldo, zbudujecie model robota z wykorzystaniem platformy Arduino, zwiedzicie wirtualną fabrykę...

To tylko niewielki procent atrakcji, które czekają na Was podczas tegorocznej Nocy Naukowców (cały Program do pobrania).

Zobacz www.put.poznan.pl/