x

Opowieści z Pięciu Stron Świata. Opowieści dla dorosłych - Szymon Góralczyk

2018-06-16 ( sobota )
20:30
Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź, ul. Mansfelda 4

Opowieści powstają kiedy coś się wydarzy, a potem wędrują z tymi, którzy chcą opowiadać i słuchać. Kiedy tacy wędrowcy spotkają się przy ognisku możecie usłyszeć wiele ciakwych historii.
Zapraszamy Was więc do przyłączenia się. Posłuchajcie o sprytnym sprzedawcy lampy ze Szkocji. O dzielnym Diżiko, który w bohaterskiej szarży zmierzyć się miał z całą armią wroga. O kogucie, który miał dziwny sen..... Poznajcie Drzewo Świata, na którym znajdują się wszystkie owoce jakie tylko istnieją. Kto wie, jakie jeszcze opowieści ułyszymy?
Opowiada i gra: Szymon Góralczyk (kalimba, bęben obręczowy)
Szymon Góralczyk - bajarz i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia, odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach. Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

Bilety - 15, 10 i 7 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: