z

Wielka Gala Muzyki Filmowej Wojciecha Kilara

2017-11-06 ( poniedziałek )
19:00
Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14

Premierowy koncert poświęcony twórczości  Wojciecha Kilara - jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów. Projekt tworzą dwie sfery - dźwiękowa i estetyczna.

Podczas Gali Muzyki Filmowej zabrzmią genialne kompozycje genialnego mistrza w interpretacji Edyty Krzemień i Wielkiej Orkiestry Filmowej pod dyrekcją Macieja Sztora. To dzięki nimcały świat poznał polskiego Kompozytora i się Nim zachwycił.  Poza Bydgoszczą projekt prezentowany był m.in. w ramach Gdańskiego Festiwalu Muzycznego, gdzie owacyjnie przyjęty przez trójmiejską publiczność okazał się być jednym z najjaśniejszych jego punktów.

--

Maciej Sztor - Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego. Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej POSM. Koncertował m. in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Chórem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej oraz Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Muzyka filmowa to jego pasja a zarazem profesja - interesuje się jej procesem tworzenia i wykonawstwem. Posiada bardzo szeroki repertuar amerykańskiej muzyki filmowej. Kolekcjonuje oryginalne partytury muzyki filmowej a także współtworzy i realizuje własne projekty muzyczne w całej Polsce.

Wielka Orkiestra Filmowa - orkiestra symfoniczna specjalizująca się w muzyce filmowej. Orkiestra brała udział w licznych, prestiżowych imprezach zamkniętych występując dla elitarnej publiczności m. in. w Filharmonii Narodowej oraz Teatrze Wielkim w Łodzi. W skład orkiestry wchodzą wyselekcjonowani muzycy - głównie absolwenci Akademii Muzycznej w Poznaniu. Pomysłodawcą oraz dyrygentem jest Maciej Sztor.

Bilety od 65 do 159 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: