Ładne rzeczy na Świętym Marcinie!
 

Ładne rzeczy na Świętym Marcinie!

Pierwsza w Poznaniu Pracownia Ekonomii Społecznej została otwarta przy ulicy święty Marcin. To miejsce będzie funkcjonowało pod skrócona nazwą - "ładne rzeczy", która w pełni oddaje charakter i potencjał miejsca. W ramach pracowni Miasto będzie wspierało i promowało podmioty ekonomii społecznej tworząc platformę współpracy z firmami i podmiotami działającymi w Poznaniu.

czytaj więcej
Jak się latem zdrowo nie nudzić...
 

Jak się latem zdrowo nie nudzić...

Już od najbliższej środy 10 lipca w ramach Lata na Targach rozpocznie funkcjonowanie strefa zdrowia. Z myślą o Poznaniankach i Poznaniakach spędzających lato w mieście przygotowano ofertę bezpłatnych badań i konsultacji medycznych oraz porad zdrowotnych i profilaktycznych.

czytaj więcej
Rekrutacja dla nieformalnych opiekunów osób starszych
 

Rekrutacja dla nieformalnych opiekunów osób starszych

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu realizujący projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "III misja Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, zgodnie z umową o dofinansowanie 
nr POWR.03.01.00-00-T006/18-00

czytaj więcej
Hakaton przeciwko uzależnieniom wśród młodzieży
 

Hakaton przeciwko uzależnieniom wśród młodzieży

Zapraszamy serdecznie do udziału w hakatonie przeciwko uzależnieniom wśród młodzieży - ADDICTon 2019. Listę wyzwań i dostępnych urządzeń oraz REJESTRACJĘ można znaleźć na stronie www.addicton.pl.

Udział w hakatonie to idealna okazja, by poznać ciekawych ludzi i poeksperymentować z pomysłami, na które na co dzień brakuje czasu. To także szansa na wsparcie poznańskiej młodzieży, ich terapeutów i opiekunów w coraz trudniejszej walce z uzależnieniami.

Łączna wartość nagród to 5000zł

czytaj więcej
Jubileusz Wielkopolskiego Centrum Onkologii
 

Jubileusz Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Wielkopolskie Centrum Onkologii obchodzi 65-lecie działalności. Czas wielkich przemian i dokonań, ciężkiej pracy i trudu kadry szpitala, który każdego dnia wkładany jest  w pracę i starania na rzecz pacjentów zmagających się z chorobami nowotworowymi. To także niezwykle istotny czas dla onkologii - czas, w którym udało osiągnąć się bardzo wiele, a dostępność do innowacyjnych metod leczenia w WCO wciąż rośnie. 22 listopada odbył się jubileuszowy briefing prasowy, stanowiący część trzydniowych obchodów 65-lecia, podczas których, na terenie WCO oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się warsztaty, sesje i wykłady w gronie przedstawicieli środowiska administracji rządowej, ekspertów oraz pacjentów.

czytaj więcej
Poznań walczy z grypą
 

Poznań walczy z grypą

Poznań otrzymał tytuł Honorowego Eksperta Ogólnopolskiego w zakresie Profilaktyki Grypy podczas X Dorocznej Debaty Ekspertów Flu Forum 2018. To efekt prowadzonego programu profilaktycznego skierowanego do mieszkańców Miasta. Jego beneficjentami są głównie osoby starsze od 60. roku życia.

czytaj więcej
Biała Sobota w med Polonia
 

Biała Sobota w med Polonia

22 września w przychodni Med Polonia przy ul. Starołęckiej 42  zorganizowana zostanie Biała Sobota. Podczas wydarzenia pacjenci będą mogli bezpłatnie skorzystać z wybranych usług.

czytaj więcej
Profilaktyka raka głowy i szyi
 

Profilaktyka raka głowy i szyi

Miasto Poznań na mocy podpisanego porozumienia z Wielkopolskim Centrum Onkologii zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań laryngologicznych w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, którego głównym celem jest wczesne wykrycie zmian nowotworowych.

czytaj więcej
Poznańska opaska medyczna
 

Poznańska opaska medyczna

Miasto Poznań wychodząc naprzeciw lokalnym potrzebom zarówno seniorów jak i służb ratowniczych ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. "Poznańska opaska medyczna". 

czytaj więcej
Czas na rozmowę o AIDS i HIV
 

Czas na rozmowę o AIDS i HIV

Trwa kampania dotycząca międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny, w tym HIV/AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową. 

Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Mam czas rozmawiać".

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu informuje, że  Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV kontynuuje kampanię społeczną z roku 2017 pod hasłem "Mam czas rozmawiać" Kampania oparta jest na idei promowania międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny w tym HIV/AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową. W  roku 2018 szczególny nacisk kładzie na dialog pomiędzy kobietami, które planują ciążę lub oczekują narodzin dziecka. Działania kampanijne przeprowadzane są w czerwcu 2018 r oraz na przełomie listopada i grudnia 2018 r.  

czytaj więcej
Razem - Caritas i Miasto Poznań
 

Razem - Caritas i Miasto Poznań

Wczorajsze, niedzielne popołudnie należalo w Poznaniu do Rodzin. Na Ostowie Tumskim odbył się tradycyjny festyn pn. "Poznań dla Zdrowia i Rodziny". Mimo niesprzyjającej aury z oferty Miasta Poznania i Caritas skorzystało kilka tysięcy poznaniaków. 

czytaj więcej
Konkurs na stanowisko Dyrektora POSUM
 

Konkurs na stanowisko Dyrektora POSUM

Kandydaci przystępujący do konkursu na stanowisko Dyrektora Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych w Poznaniu, zobowiązani są dołączyć do składanych dokumentów, oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia postępowania konkursowego. 

czytaj więcej
Szczepienia HPV dla trzynastolatków
 

Szczepienia HPV dla trzynastolatków

W 2017 roku Miasto wprowadziło zmiany w realizacji programu profilaktyki zakażeń wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Szczepienia są dostępne
dla trzynastoletnich dziewcząt i chłopców, a także dziewcząt urodzonych w latach 2001 i 2002, które do tej pory nie skorzystały z programu.

czytaj więcej
Dla zdrowia maluchów
 

Dla zdrowia maluchów

Diagnostyka funkcjonalna umożliwia wczesną interwencję, czyli kompleksową i skoordynowaną pomoc dzieciom od najwcześniejszych dni życia. To równoczesne, uzupełniające się wzajemnie działania medyczne, rehabilitacyjne i terapeutyczne. Ich program jest opracowany i realizowany przez odpowiednio przygotowanych specjalistów: neonatologa, pediatrę, fizjoterapeutę i osteopatę.

czytaj więcej
Strona 1 2 28