Poznań walczy z grypą
 

Poznań walczy z grypą

Poznań otrzymał tytuł Honorowego Eksperta Ogólnopolskiego w zakresie Profilaktyki Grypy podczas X Dorocznej Debaty Ekspertów Flu Forum 2018. To efekt prowadzonego programu profilaktycznego skierowanego do mieszkańców Miasta. Jego beneficjentami są głównie osoby starsze od 60. roku życia.

czytaj więcej
Biała Sobota w med Polonia
 

Biała Sobota w med Polonia

22 września w przychodni Med Polonia przy ul. Starołęckiej 42  zorganizowana zostanie Biała Sobota. Podczas wydarzenia pacjenci będą mogli bezpłatnie skorzystać z wybranych usług.

czytaj więcej
Profilaktyka raka głowy i szyi
 

Profilaktyka raka głowy i szyi

Miasto Poznań na mocy podpisanego porozumienia z Wielkopolskim Centrum Onkologii zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań laryngologicznych w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, którego głównym celem jest wczesne wykrycie zmian nowotworowych.

czytaj więcej
Poznańska opaska medyczna
 

Poznańska opaska medyczna

Miasto Poznań wychodząc naprzeciw lokalnym potrzebom zarówno seniorów jak i służb ratowniczych ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. "Poznańska opaska medyczna". 

czytaj więcej
Czas na rozmowę o AIDS i HIV
 

Czas na rozmowę o AIDS i HIV

Trwa kampania dotycząca międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny, w tym HIV/AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową. 

Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Mam czas rozmawiać".

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu informuje, że  Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV kontynuuje kampanię społeczną z roku 2017 pod hasłem "Mam czas rozmawiać" Kampania oparta jest na idei promowania międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny w tym HIV/AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową. W  roku 2018 szczególny nacisk kładzie na dialog pomiędzy kobietami, które planują ciążę lub oczekują narodzin dziecka. Działania kampanijne przeprowadzane są w czerwcu 2018 r oraz na przełomie listopada i grudnia 2018 r.  

czytaj więcej
Razem - Caritas i Miasto Poznań
 

Razem - Caritas i Miasto Poznań

Wczorajsze, niedzielne popołudnie należalo w Poznaniu do Rodzin. Na Ostowie Tumskim odbył się tradycyjny festyn pn. "Poznań dla Zdrowia i Rodziny". Mimo niesprzyjającej aury z oferty Miasta Poznania i Caritas skorzystało kilka tysięcy poznaniaków. 

czytaj więcej
Konkurs na stanowisko Dyrektora POSUM
 

Konkurs na stanowisko Dyrektora POSUM

Kandydaci przystępujący do konkursu na stanowisko Dyrektora Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych w Poznaniu, zobowiązani są dołączyć do składanych dokumentów, oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia postępowania konkursowego. 

czytaj więcej
Szczepienia HPV dla trzynastolatków
 

Szczepienia HPV dla trzynastolatków

W 2017 roku Miasto wprowadziło zmiany w realizacji programu profilaktyki zakażeń wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Szczepienia są dostępne
dla trzynastoletnich dziewcząt i chłopców, a także dziewcząt urodzonych w latach 2001 i 2002, które do tej pory nie skorzystały z programu.

czytaj więcej
Dla zdrowia maluchów
 

Dla zdrowia maluchów

Diagnostyka funkcjonalna umożliwia wczesną interwencję, czyli kompleksową i skoordynowaną pomoc dzieciom od najwcześniejszych dni życia. To równoczesne, uzupełniające się wzajemnie działania medyczne, rehabilitacyjne i terapeutyczne. Ich program jest opracowany i realizowany przez odpowiednio przygotowanych specjalistów: neonatologa, pediatrę, fizjoterapeutę i osteopatę.

czytaj więcej
ABC Bezpiecznej Kobiety
 

ABC Bezpiecznej Kobiety

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zapraszają do udziału w znowelizowanym projekcie "Akademii Bezpiecznej Kobiety". Już 11 kwietnia 2018 r. obędą się pierwsze warsztaty dla kobiet ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa.

czytaj więcej
Wspieramy zdrowie jamy ustnej
 

Wspieramy zdrowie jamy ustnej

Miasto Poznań włącza się do przedsięwzięć realizowanych w ramach Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.  21 marca przy budynku POSUM powstanie specjalny mobilny gabinet oferujący konsultacje i porady w zakresie higieny i profilaktyki chorób jamy ustnej.

czytaj więcej
 

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu, w związku z trwającym   sezonem zachorowań na grypę w Polsce, zachęca do zapoznania się z przygotowanymi w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG) i w ramach akcji "Zaszczep się wiedzą" materiałami informacyjno-edukacyjnymi w wersji elektronicznej:

- 2 rodzajami ulotek oraz plakatem - dostępnymi tutaj

- bajką dla dzieci pt. "Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana", powstała w ramach kampanii "Zaszczep się wiedzą" - dostępną tutaj

czytaj więcej
Strona 1 2 28