Dzień Walki z Rakiem w Poznaniu

W ramach 17. Światowego Dnia Walki z Rakiem, Wielkopolskie Centrum Onkologii organizuje w sobotę 4 lutego br. cykl wydarzeń, tj. wykładów, prezentacji, warsztatów i porad służących profilaktyce zachorowań na nowotwory. Akcja odbędzie się na terenie Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary 15, w godzinach 10:00 - 15:00.

.
.

Ideą przewodnią obchodów tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem jest apel Polskiej Unii Onkologii i całego środowiska onkologów polskich o wspólne, intensywne działania na rzecz zapewnienia równego dostępu w naszym kraju do europejskich standardów kompleksowej opieki onkologicznej stosownie do postulatów zawartych w Paryskiej Karcie Walki z Rakiem.

W programie tegorocznej akcji znalazły się m.in. prezentacje stowarzyszeń działających na rzecz osób chorych na nowotwory, wykłady na temat ryzyka zachorowań na raka, porady na temat wizażu, nauka samobadania piersi oraz porady żywieniowe. Na miejscu można będzie skorzystać również z możliwości badania ciśnienia tętniczego i pomiaru cukru we krwi. Ponadto Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ udzielał będzie informacji dotyczących dostępnych dla osób chorych na raka świadczeń medycznych.

Wydarzeniu towarzyszyły będą wystawy fotografii Konińskiego Klubu "Amazonek" i Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz możliwość zwiedzenia oddziałów i zakładów diagnostyczno-leczniczych.

Załączniki