Jak się latem zdrowo nie nudzić...

Już od najbliższej środy 10 lipca w ramach Lata na Targach rozpocznie funkcjonowanie strefa zdrowia. Z myślą o Poznaniankach i Poznaniakach spędzających lato w mieście przygotowano ofertę bezpłatnych badań i konsultacji medycznych oraz porad zdrowotnych i profilaktycznych.

.
.

- Poznań stawia na profilaktykę. W ramach różnych wydarzeń organizowanych w przestrzeni miejskiej staramy się tworzyć strefy zdrowia dla mieszkańców. Pragniemy, aby nie tylko miło spędzali czas, ale również korzystali z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych. Wiele badań można dziś zorganizować w mobilnych gabinetach i namiotach, które są obecne na naszych wydarzeniach. Zachęcam Poznanianki i Poznaniaków do korzystania z badań -zwłaszcza profilaktycznych, gdyż badając się regularnie możemy uniknąć wielu chorób -

mówi Jędrzej Solarski - zastępca Prezydenta Miasta.

Strefa zdrowia dostępna będzie już w najbliższą środę, a następnie w każdą kolejną środę aż do 14 sierpnia. Oprócz bezpłatnych badań, organizatorzy przygotowali również bogatą ofertę porad i konsultacji specjalistów, a także działań o charakterze informacyjno-edukacyjnym dla mieszkańców chcących zadbać o swoje zdrowie podczas letnich wakacji. W przygotowanej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie , od najmłodszych do najstarszych. Prowadzone będą zajęcia i warsztaty zachęcające do nauki np. pierwszej pomocy lub też filcowania na sucho. Zaplanowano różne atrakcje i konkursy z nagrodami. Przestrzeń na Targach daje swobodę wyboru aktywności odpowiadającej naszym potrzebom, ale również zachęca do zapoznania się z nowymi propozycjami.

Osoby chętne zapraszamy do odwiedzenia pawilonu nr 1 na Targach (wejście od strony ul. Głogowskiej), a szczegółowy wykaz wydarzeń zaplanowanych na 10 i 17 lipca znajduje się w załączniku.

Załączniki