Po Prostu Położna

Portal www.siostraania.pl oraz Fundacja Siostra Ania prowadzą  swoją pierwszą ogólnopolską kampanię społeczną Po Prostu Położna. Głównym celem kampanii Po Prostu Położna, jest uświadomienie kobiet w ciąży, że od 21. tygodnia ciąży raz w tygodniu, a od 32. tygodnia ciąży dwa razy w tygodniu, mogą korzystać z bezpłatnych spotkań edukacyjnych z położną, podczas których zapewni im ona między innymi emocjonalne wsparcie, przygotuje do porodu, pomoże w opracowaniu planu opieki okołoporodowej oraz rozwieje wątpliwości związane z porodem.

.
.

Celem pobocznym kampanii jest zapoznanie środowiska kobiet z szerokim wachlarzem umiejętności, kompetencji i praw jakie posiada położna i że jest równorzędną lekarzowi służbą medyczną.Twarzą kampanii zgodziła się zostać Agnieszka Maciąg - modelka, dziennikarka, prezenterka, piosenkarka, pisarka oraz wielbicielka zdrowej kuchni i świadomego życia. Przede wszystkim jednak - spełniona mama i żona. W wieku 43 lat urodziła ona swoją córkę w domu między innymi dzięki temu, iż odpowiednio wcześniej zaczęła się do tego przygotowywać. Jej wizerunek obecny będzie na plakatach i ulotkach informacyjnych oraz w informacyjnym videospocie dystrybuowanym w internecie i mediach. Ekspertem kampanii jest Ewa Janiuk - położna od ponad 26 lat, aktywnie zaangażowana w działalność w środowisku położniczym, współautorka książek o tematyce okołociążowej i okołoporodowej, organizatorka i prelegentka wielu konferencji krajowych. Źródłem idei kampanii jest przede wszystkim Fundacja Siostra Ania i jej założycielka oraz Prezes - Magdalena Wołąsewicz, pomysłodawczyni i twórczyni portalu www.siostraania.pl, finalistka konkursu Kobiety Biznesu 2012 organizowanego przez serwis bankier.pl, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet 2013.

Pierwsze warsztaty w ramach kampanii odbyły się 23 listopada w Opolu. Kolejne: 7 grudnia w Warszawie, 14 grudnia we Wrocławiu, 18 stycznia w Katowicach, 15 lutego w Bydgoszczy, a aktualnie przygotowujemy się do spotkania w Poznaniu (8 marca). Następnie spotkamy się z paniami w Krakowie, Łodzi, Gdańsku i ponownie w Warszawie, w ramach podsumowanie kampanii. Już dziś na stronie kampanii www.poprostupolozna.pl można poznać szczegóły organizowanych spotkań oraz zapisać się na nie.

Mamy nadzieję, że idea kampanii okaże się dla Państwa interesująca i zechcecie przekazać ją swoim odbiorcom. Każda informacja ma dla nas wielkie znaczenie, gdyż pozwala docierać do coraz szerszego grona kobiet, na którym bardzo nam zależy.