Sprawdź wiek swojego serca!

Już 25 stycznia w poznańskim Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 na specjalnym stoisku badań kampanii "Ciśnienie na Życie", będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek serca.

Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00 - 18:00 będą czekały pielęgniarki, lub ratownicy medyczni, którzy dokonają pomiarów i udzielą ogólnych porad z zakresu chorób układu krążenia. 

Akcja bezpłatnych badań dla mieszkańców to nagroda główna, którą Miasto Poznań otrzymało w konkursie "Samorząd od Serca".

Założeniem konkursu, zorganizowanego w ramach kampanii "Ciśnienie na Życie" było uhonorowane jednostek samorządowych, które z własnej inicjatywy podejmują działania mające na celu podnoszenie świadomości i profilaktykę chorób serca wśród mieszkańców.

Organizator kampanii "Ciśnienie na Życie" już czwarty rok z rzędu prowadzi działania, które mają podnieść świadomość Polaków w zakresie profilaktyki schorzeń układu krążenia. Wynik
z przeprowadzonych pomiarów pozwala na określenie, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu, przez które zgodnie z danymi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Polsce co roku trafia do szpitali ok. 170 tys. osób, a blisko połowa hospitalizowanych umiera.

Dodatkowo podczas wydarzenia Centrum Medyczne Synexus zaoferuje mieszkańcom bezpłatne badania i konsultacje:
- w godzinach  10:00 - 15:00 - pomiar stężenia glukozy we krwi badanej z palca,
- w godzinach  10:00 - 13:30 - analiza składu ciała, pomiar tkanki tłuszczowej i BMI oraz konsultacje z dietetykiem.

Więcej informacji na temat kampanii "Ciśnienie na Życie" znajduje się na stronie www.cisnienienazycie.pl

a także w Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Załączniki