Poradnik pt."Jestem aktywny i jem zdrowo - żyję kolorowo"

Poradnik pt. "Jestem aktywny i jem zdrowo - żyję kolorowo" współfinansowany przez Miasto Poznań jest zwieńczeniem projektu Unii Europejskiej Healthy Children in Sound Communities (Zdrowe dzieci w zdrowej społeczności) realizowanego przez Zakład Metodyki Wychowania Fizycznego oraz Zakład Higieny Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu w latach 2010-2011, objętego honorowym patronatem prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Poradnik skierowany jest głównie do rodziców i nauczycieli dzieci w wieku wczesnoszkolnym, może jednak służyć każdemu, kto zajmuje się problematyką prawidłowego żywienia dzieci i jest zaangażowany w kształtowanie odpowiednich nawyków związanych z aktywnościa fizyczną najmłodszych.

W poradniku znajdują się podstawowe informacje nt.: głównych komponentów sprawności fizycznej i sposobu ich badania u dzieci, bezpieczeństwa podczas wykonywanej aktywności fizycznej, prawidłowego odżywniania dzieci szkolnych, poprawnych nawyków żywieniowych, zagrożeń dla zdrowia dzieci.

Interesującą częścią publikacji są propozycje zabaw skierowane do dzieci i ich rodziców (umieszczone na końcu poradnika), które pokazują w jaki sposób można aktywnie spędzić czas bez względu na porę roku.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej