Dożynki Miejskie w Parku Wilsona - zapraszamy

2 września 2017 roku o godzinie 14:30 zapraszamy do Parku Wilsona w Poznaniu na Dożynki Miejskie. Barwny korowód  dożynkowy  przejdzie ulicą Śniadeckich  pod muszlę koncertową w Parku Wilsona, gdzie o godzinie 14:30 zespół  Uniwersytetu Przyrodniczego Łany rozpocznie obchody tradycyjnym obchodem dożynkowym.

zdjęcie plakatu
Plakat imprezy (żródło UMP)

Dożynki to święto, które pokazuje słowiańską tradycję, stanowi część kultu gospodarności, tak ważnego dla tożsamości Poznania i Poznaniaków. Miejskie Dożynki  będą okazją do odetchnięcia od miejskiego stylu życia i możliwością obcowania z kulturą wiejską. Będą też swego rodzaju wehikułem czasu, a to za sprawą wioski ginących zawodów z warsztatem garcarskim, świecowniczym, kowalskim, zielarskim, a także muzeum wyposażenia gospodarstwa chłopskiego.

Imprezy towarzyszące:  pokazy: florystyczne,   pracy psów ratowniczych; wystawy: gołębi      i drobiu ozdobnego,  królików, zwierząt gospodarskich i kotów; warsztaty zasad udzielania pierwszej pomocy; animacje dla dzieci; konkurs wiedzy rolniczej;

 GRATIS: grochówka z kotła, kiełbasa biała parzona i kawa.

Załączniki