Pokazy filmowe z audiodeskrypcją

Serdecznie zapraszamy na pokazy filmowe z audiodeskrypcją organizowane przez Polski Związek Niewidomych, Stowarzyszenie      DE FACTO oraz Kino Pałacowe.

Pokazy są bezpłatne.

logo
Foto: CK Zamek

7 sierpnia w Kinie Pałacowym godz. 13:00

Film GRAWITACJA
Doktor Ryan Stone (Sandra Bullock), wybitna specjalistka od inżynierii medycznej zostaje zatrudniona przez NASA i trafia do zespołu, który ma polecieć wahadłowcem, by zająć się naprawą teleskopu Hubble'a. Misją kieruje doświadczony Matt Kowalsky (George Clooney) dla którego jest to ostatni lot, później ma przejść na emeryturę. Podczas prac naprawczych na orbicie dochodzi do tragedii: wahadłowiec niszczą szczątki starego rosyjskiego satelitę zabijając przy okazji prawie całą załogę. Ocaleli, dryfujący po ziemskiej orbicie dr Stone i Kowalsky desperacko próbują przeżyć i dotrzeć do innego promu, jednak zapasy tlenu kurczą się w szybkim tempie...

31 sierpnia w Kinie Pałacowym godz. 12:00

Film MOST SZPIEGÓW
Historia rozpoczyna się od złapania radzieckiego szpiega Rudolfa Abla (Mark Rylance) działającego w Ameryce pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Zostają mu postawione zarzuty szpiegostwa, ale żeby pokazać całemu światu, że Ameryka jest wspaniała i każdy ma w niej równe szanse, do obrony Abla wyznaczony zostaje całkiem ogarnięty adwokat James Donovan (Tom Hanks). Kiedyś oskarżyciel w Procesach Norymberskich, teraz zajmujący się ubezpieczeniami. Mimo pięknych słów o równych szansach i innych bzdetach, opinia publiczna (czytaj: wszyscy) dawno wydała na Ablu wyrok, a Donovan robi za jedynego prawego i sprawiedliwego, który stara się w każdy sposób zapewnić Ablowi uczciwy wyrok. Co sprawia, że krzywo na niego patrzą w tramwajach i w ogóle on i jego rodzina mają przerąbane. Wkrótce okazuje się, że obecność Abla w areszcie może się przydać amerykańskiemu rządowi. Nad terytorium Związku Radzieckiego zestrzelony zostaje megatajny samolot U2, a jego pilot trafia w ręce sowietów. Sytuacja aż prosi się o dokonanie wymiany pomiędzy dwoma wrogimi rządami.

2 października w Kinie Pałacowym godz. 12:00

Film KONESER
Nie bez powodu Tornatore umieszcza akcję swojego filmu w świecie koneserów sztuki przez duże "s" - tam, jak w miłości, stawka jest zawsze wysoka. Główny bohater, Virgil Oldman (w tej roli znakomity Geoffrey Rush), prowadzi dom aukcyjny. Bycie autorytetem w dziedzinie wyceniania antyków pozwala mu na regularne stosowanie tego samego fortelu: obniżanie ceny danego dzieła, które jego wspólnik kupuje za ułamek prawdziwej wartości i przekazuje mu z powrotem. Dzięki temu Oldman stworzył w swoim domu małe muzeum - w ukrytym przed gośćmi pokoju wiesza wszystkie zdobyte na aukcjach obrazy. Są to zawsze portrety kobiet. I jest to jedyny sposób, w jaki Virgil pozwala sobie na obcowanie z płcią przeciwną - mimo słusznego już wieku, nigdy nie miał dziewczyny, bo nigdy nie lubił być dotykany. Wszystko się zmienia, gdy dostaje zlecenie wyceny kolekcji w pewnej sypiącej się willi. Z cierpiącą na agorafobię dziedziczką majątku, która nie opuszcza swojego pokoju w czyjejś obecności, porozumiewa się krzycząc przez ścianę. Tak rodzi się niezwykła fascynacja Virgila młodą Claire, która z czasem zamienia się w miłość.

Osoby zainteresowane koniecznie muszą zgłosić chęć uczestnictwa w biurze PZN tel. 61 847 46 17 lub e-mail: orzeszkopzn@interia.eu

W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko,wiek oraz wskazać tytuł filmu.
Każdy uczestnik pokazu zobowiązany jest do potwierdzenia uczestnictwa własnoręcznym podpisem na liście obecności przed wejściem na salę kinową.