"Moja Wielkopolska oczami osób z niepełnosprawnością intelektualną"

ul. Prusa 3, 60-819 Poznań

Konkurs fotograficzny:

"Genezą konkursu są warsztaty fotograficzne jakie w minionych latach WBPiCAK organizowała dla osób z niepełnosprawnościami. Pragniemy, aby nabyte umiejętności fotografujący poddali weryfikacji konkursowej, a przy okazji stworzyli dokument opisujący Wielkopolskę widzianą ich oczami. Tematyka zdjęć nie jest ściśle określona, ale szczególnie zależy nam na fotografiach pokazujących życie codzienne ludzi, wielkopolski krajobraz i przestrzeń publiczną. Zaproszenie do udziału w konkursie  kierujemy do ośrodków  terapeutycznych - warsztatów terapii zajęciowej i szkół specjalnych z założeniem, że główna część pracy organizacyjnej - selekcja , przygotowanie prac do konkursu i ich wysyłka zostanie wykonana przez pracujących tam animatorów- terapeutów".

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w poniższym linku.

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Katowice ul. Kościuszki 46

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy socjalnej ukierunkowanej na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin - jest ono przyznawane na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Przyznane świadczenie pieniężne (stypendium) nie wymaga żadnego rozliczania i dokumentowania wydatków. O przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków decyduje rodzina. 

Wnioski przyjmujemowane są do dnia 30 marca 2019 roku.

Szczegółowe infomacje znajdą Państwo pod poniższym linkiem oraz załączonej broszurze.

Wyjdź z bańki, złam schemat - pakiet narzędzi dla pracodawców

Poznań

Mierzysz się z wyzwaniami rekrutacyjnymi i chcesz otworzyć się na nową grupę kandydatów? Weź udział w 2-dniowym szkoleniu, w trakcie którego:

  •  zdobędziesz doświadczenie - m.in. poznasz osoby żyjące z niepełnosprawnością, przeprowadzisz z nimi symulację rozmowy kwalifikacyjnej;
  •  zyskasz wiedzę w pigułce - na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnością, tj. przepisów, potrzeb i korzyści zarówno dla pracowników, jak i pracodawców;
  •  zainspirujesz się - poznasz dobre praktyki pracodawców oraz osoby z niepełnosprawnością,
  •  nawiążesz kontakty - z osobami, które pomogą Ci wdrożyć zmiany w Twojej organizacji;
  •  weźmiesz udział w realizacji innowacji społecznej, która ma na celu zmianę mentalną w budowaniu świadomego, równego i sprawiedliwego rynku pracy włączającego osoby z niepełnosprawnością.
  •  otrzymasz certyfikat uczestnictwa w testowaniu Innowacji Społecznej.

Terminy i miejsce szkoleń:
I. 28 lutego i 1 marca (czwartek, piątek) 9:00 - 15:00, Poznań, Job Impulse
II. 14 i 15 marca (czwartek, piątek) 9:00 - 15:00, Poznań, Job Impulse
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona (grupa max 14 osób). Osoby zainteresowane zapraszamy do przesyłania zgłoszenia na adres: agata.robinska@takpelnosprawni.pl.

"Władcy Przygód. Stąd do Oblivio" - film z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących

Kino Muza, Poznań

Już w środę, 6 lutego o godz. 12.00 w tymczasowej siedzibie Kina Muza przy ul. Masztalarskiej 8 w Poznaniu (Scena na Piętrze) odbędzie się wyjątkowy pokaz filmu "Władcy Przygód. Stąd do Oblivio". Jest to przedpremierowy pokaz, po raz pierwszy w Polsce!. Mało tego - pokaz przygotowany jest z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami - wstęp bezpłatny!

Oczywiście liczba miejsc ograniczona - stąd prośba o przesłanie na mój adres mailowy: marcin.halicki@gmail.com informacji o liczbie chętnych z Państwa organizacji.

Musimy też przekazać informację, że tymczasowa siedziba Kina Muza znajduje się w budynku z barierami, bez dostępnej toalety, na I piętrze, z wysokimi schodami, bez windy. Proszę wziąć to pod uwagę - liczymy, że już za kilka miesięcy Muza wróci do swojej stałej siedziby przy ul. Św. Marcin 30, która w tym momencie przechodzi remont generalny.

Pokaz przygotowuje Poznan Film Comissionprzy wsparciu Fundacji Mili Ludzie.

Oferta pracy na stanowisko brokera informacji merytorycznej

Poznań

Biuro Poznań Kontakt poszukuje osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko brokera informacji merytorycznej.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej - link poniżej.

I Miły Przegląd Filmowy

Poznań

Fundacja Mili Ludzie serdecznie zaprasza na I Miły Przegląd Filmowy. Każdy film będzie wyświetlany z audiodeskrypcją oraz z napisami dla osób niesłyszących. Obowiązuje wstęp wolny. Jednakże liczna miejsc jest ograniczona. Poniżej znajduje się program Przeglądu, wraz z linkami do rezerwacji bezpłatnych wejściówek.

- 21.11.2018 o godz. 17.00 - "THE FLORIDA PROJECT" w Kino Muza w Poznaniu

Więcej informacji i rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
https://bit.ly/2RPCZPz

Kino Muza w Poznaniu na czas remontu ma swoją siedzibę przy ul. Masztalarskiej 8. Budynek z barierami, w związku z tym, przy wyborze biletu prosimy o wybranie ew. opcji związanej z potrzebą pomocy przy wejściu do sali kinowej znajdującej się na I piętrze.
- 24.11.2018 o godz. 16.45 - "W CIENIU DRZEWA" w Kino Pałacowe
Więcej informacji i rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
https://bit.ly/2PXJ27r
- 26.11.2018 o godz. 16.30 - "SICARIO 2. SOLDADO" w Kino Pałacowe
Więcej informacji i rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
https://bit.ly/2B4vsXH
- 28.11.2018 o godz. 16.00 - "KLER" w Kino Rialto  (pokaz we współpracy z Fundacja Kultury bez Barier)
Więcej informacji i rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
https://bit.ly/2DCUorQ

Pokazy są dostępne dzięki finansowemu wsparciu ze środków budżetu Miasta Poznania, ze środków Wojewody Wielkopolskiego, ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

oferta pracy - stanowisko brokera informacji merytorycznej

Urząd Miasta Poznania

Biuro Poznań Kontakt poszukuje kandydatów na stanowisko broker informacji merytorycznej. Oferta kierowana jest również do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym poniżej dokumencie.

"Usługi społeczne dla mieszkańców Poznania" - projekt dla opiekunów osób niepełnosprawnych

ul. Poznańska 62 lok.101, 60-853 Poznań

Fundacja "Aktywizacja" zaprasza opiekunów osób z niepełnosprawnością do wzięcia udziału w projekcie "Usługi społeczne dla mieszkańców Poznania".

Projekt  skierowany jest do osób:

  • zamieszkałych na terenie miasta Poznania,
  • będących opiekunami faktycznymi osób z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu oferowane są szkolenia, kursy m.in. kurs pierwszej pomocy i kurs masażu, a także wsparcie specjalistyczne w opiece nad osobą z niepełnosprawnością. Można także skorzystać z usług dla opiekunów m.in.rehabilitacji, konsultacji z dietetykiem.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach WRPO na lata 2014-2020.

oferta pracy - stanowisko brokera informacji merytorycznej

Biuro Poznań Kontakt

Poszukiwana osoba na stanowisko brokera informacji merytorycznej w Biurze Poznań Kontakt. Wśród wymagań dodatkowych jest orzeczenie o niepełnosprawności. Szczegółowe informacje dotyczące oferty pracy oraz formularz aplikacyjny on-line można znaleźć pod podanym poniżej linkiem:

http://bip.poznan.pl/bip/biuro-poznan-kontakt,2058/oferty-pracy/broker-informacji-merytorycznej,25609/

Oferty należy składać drogą elektroniczną w terminie do 15 maja 2018 roku.

Spektakl "touch_me" w wykonaniu kolektywu tanzbar_bremen z Niemiec

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Spektakl "touch_me" w wykonaniu kolektywu tanzbar_bremen z Niemiec odbędzie się 8 maja 2018 r. o godz. 19:00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

W spektaklu "touch_me" wystąpią zarówno osoby zdrowe, jak i z niepełnosprawnościami. Stworzona przez troje tancerzy opowieść dotyczy komunikacji ciał, dotyku, codziennych gestów.
Spektakl prezentowany jest w ramach Teatru powszechnego - projektu realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu
na stan zdrowia czy status społeczny.

specjalna cena biletu: 5 zł (aby uzyskać bilety w tej cenie, prosimy o kontakt z Anną Pawłowską a.pawlowska@ckzamek.pl)

Więcej o spektaklu:
http://ckzamek.pl/wydarzenia/2777-touch_metanzbar_bremen/

"Iwona, Księżniczka Burgunda" z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy

info@mililudzie.org

22 maja 2018 r. o godz. 19:00 w Teatrze Nowym w Poznaniu odbędzie się spektakl "Iwona, Księżniczka Burgunda" Witolda Gombrowicza w reżyserii Magdaleny Miklasz, z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy. Wszyscy zainteresowani proszeni są o przesłanie maila na adres info@mililudzie.org z podaniem imienia i nazwiska oraz liczby biletów. Osoby, którym nie udało się zarezerwować bezpłatnych wejściówek mają możliwość kupna biletu w cenie 15 zł. Bilety należy opłacić w kasie teatru, przy ul. Dąbrowskiego 5 w Poznaniu, najpóźniej do 30 kwietnia 2018 roku.

Więcej o spektaklu na stronie:

http://teatrnowy.pl/spektakle/iwona-ksiezniczka-burgunda/

Spektakl odbędzie się w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v.2.1", współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Oferta pracy dla osoby niepełnosprawnej

Biuro Poznań Kontakt , ul. Matejki 50

Urząd Miasta Poznania- Biuro Poznań Kontakt  poszukuje do pracy brokerów informacji. Osoby chcące pracować w charakterze brokera muszą spełnić kilka podstawowych wymagań m.in. posiadać minimum średnie wykształcenie , wysoki poziom umiejętności społecznych, zwłaszcza: komunikacji werbalnej, nastawienia na współpracę, umiejętność prowadzenia rozmów telefonicznych z klientem.

Więcej szczegółów na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Poznania :

"Kraina Lodu"

rezerwacje@kulturabezbarier.org

Zapraszamy na pokaz filmu Kraina Lodu z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Projekcja filmu odbędzię się 24.01.2018  (środa) godzina 10:00
W Kinnie Muza w Poznaniu, ul. Święty Marcin 30.
Dajcie sobie chwilę wytchnienia od codzienności. Pragniemy zabrać Was w magiczną podróż do baśniowego świata zwanego Krainą Lodu.
Opis filmu:
Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której
magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff, przed którym górskie szlaki nie kryją żadnych tajemnic i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji
ocalenia królestwa przyjaciele zmierzą się z surową pogodą, napotkają
niebotyczne góry, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.
Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc.

Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących- "KRAINA LODU", "ZAWRÓCONY"

rezerwacje@kulturabezbarier.org

 Zapraszamy na pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących 

I. "Kraina Lodu"

15.12. 2017 Kinio Muza, godzina 11:30.

Opis filmu:

Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff, przed którym górskie szlaki nie kryją żadnych tajemnic i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji ocalenia królestwa przyjaciele zmierzą się z surową pogodą, napotkają niebotyczne góry, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.

II. "Zawrócony"

15.12.2017 Galeria Łazęga Poznańska, godzina 17:30.

Opis filmu:

Akcja filmu osadzona została w śląskich realiach stanu wojennego.

Tomasz Siwek pracuje w jednej ze śląskich elektrociepłowni, rozwożąc wodę sodową wśród robotników. Jest członkiem PZPR. Partyjny zwierzchnik namawia go do szpiegowania kolegów z pracy podczas solidarnościowego wiecu w Katowicach. Tomek wyraża zgodę. Zabezpieczający manifestację milicjanci biorą go jednak za opozycjonistę i aresztują.

Wstęp na wydarzenia jest wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc:  rezerwacje@kulturabezbarier.org,

tel/SMS: 512 396 475

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Pokaz filmu z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących - "BODYGUARD ZAWODOWIEC"

info@mililudzie.org

Zapraszamy na ostatni w tym roku pokaz filmowy do Kina Muza - 13 grudnia o godz. 12.00 na jeden z sensacyjnych przebojów 2017 - film "Bodyguard Zawodowiec"!

Poniżej opis filmu:

"Światowej klasy ochroniarz dostaje za zadanie zadbać o bezpieczeństwo zawodowego zabójcy, który musi zeznawać w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości."

Zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=z6IGFFEBy0U

13 grudnia 2017, godz. 12.00  Kino Muza w Poznaniu

Wstęp wolny!

Potwierdzenie udziału w pokazie należy wysłać na adres e-mail: info@mililudzie.org

Film pokazany będzie z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących.

Pokaz odbędzie się w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v.2.0" współfinansowanego ze środków Wojewody Wielkopolskiego.

Nieodpłatne mediacje dla poznańskich rodzin

Poznań, ul. Sienkiewicza 22

Poznańskie Centrum Mediacji

zaprasza do skorzystania z bezpłatnych mediacji dla poznańskich rodzin

Poznańskie Centrum Mediacji  to projekt miejski, poznański, który służy wsparciem mieszkańcom Poznania.

Od lipca w naszym Centrum grupa profesjonalnych mediatorów działa na rzecz poznaniaków oferując im  porady, warsztaty, szkolenia - i nieodpłatne mediacje.

Nie każdego stać na prowadzenie sprawy sądowej i nie każdego stać na dodatkowy koszt, jakim mogą być mediacje. Bywa i tak, że koszt mediacji jest argumentem na "nie", przeciwko prowadzeniu dialogu. W każdej z tych sytuacji można zaproponować nieodpłatne mediacje w Poznańskim Centrum Mediacji prowadzone przez doświadczonych mediatorów. Wystarczy się zgłosić telefonicznie:  509 955 925

więcej informacji :   www.mediacjecentrum.poznan.pl

Inkubator Innowacji Społecznych " Wielkich Jutra" - II nabór

ul. Towarowa 35 , Poznań (V piętro)

Ogłoszony został II nabór nadsyłania pomysłów w ramach Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra".

Tematem nadesłanych pomysłów  są  "Usługi opiekuńcze dla osób zależnych" 

Uczestnikiem Projektu może być każdy, zarówno osoba indywidualna, jak i podmiot, mający pomysł na innowację społeczną dotyczącą usług opiekuńczych dla osób zależnych.

Realizatorem Projektu jest DGA S.A. z siedzibą w Poznaniu. Zgłoszenia można przesyłać do końca listopada.

szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych:

http://inkubatorwielkichjutra.pl/

www.facebook.com/inkubatorwielkichjutra/

Ewakuacja osób z niepełnosprawnościami - spotkanie w UAM

Grunwaldzka 6 pok. 114

23 listopada br. o godz. 12:00 w Auli budynku Collegium Chemicum przy ul. Grunwaldzkiej 6 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Fundacji Polska Bez Barier. Tematem spotkania będzie " Ewakuacja osób z niepełnosprawnościami i sprzęt wspomagający taki proces" Wszystkie zainteresowane osoby i organizacje miasta proszone są o potwierdzenie obecności na adres mailowy.

Oprowadzanie z przewodnikiem w Bramie Poznania

ul. Gdańska 2

Szanowni Państwo,

Brama Poznania serdecznie zaprasza na bezpłatne oprowadzanie dla osób z dysfunkcją słuchu, które odbędzie się 23 listopada o godzinie 13:00.

Brama Poznania jest miejscem opowiadającym o losach (historycznych i współczesnych) Ostrowa Tumskiego i o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków. W szczególności pokazywana jest tu rola, jaką wyspa odegrała w czasach kształtowania się państwa polskiego w kontekście europejskim - podczas zwiedzania usłyszymy historię  w tłumaczeniu na polski język migowy.

Oprowadzanie jest bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona.

Zapisy przyjmujemy do 22 listopada na maila: wydarzenia@bramapoznania.pl, pod numerem 61 647 7634 (w godzinach otwarcia instytucji) lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji.

Czas trwania oprowadzania: około 75 minut.

Do zobaczenia w Bramie Poznania!

Scena Robocza zaprasza na spektakl "Nie mów nikomu"

Poznań, ul. Grunwaldzka 22; (IV piętro)

Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA zaprasza na spektakl

NIE MÓW NIKOMU w reżyserii Adama Ziajskiego.  W spektaklu biorą tez udział aktorzy - osoby niesłysząceWystępują: Jacek Frąckowiak, Zofia Mądra, Kazimierz Mądry, Natalia Nowak, Piotr Nowak, Aleksandra Włodarczak, Adam Ziajski

Wideo: kolektyw WOOOM visuals

Dźwięk: Maciej Frycz, Robert Gogol

Kostiumy i scenografia: Grupa Mixer

Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA

Bilety - 15 zł.

26.10. 2017 roku  godzina 19:00 w siedzibie  ul. Grunwaldzka 22

Bilety dostępne w:

Centrum Informacji Miejskiej Arkadia

scenarobocza.pl/pl/

Strona 1 2 13