Nieodpłatne mediacje dla poznańskich rodzin

Poznań, ul. Sienkiewicza 22

Poznańskie Centrum Mediacji

zaprasza do skorzystania z bezpłatnych mediacji dla poznańskich rodzin

Poznańskie Centrum Mediacji  to projekt miejski, poznański, który służy wsparciem mieszkańcom Poznania.

Od lipca w naszym Centrum grupa profesjonalnych mediatorów działa na rzecz poznaniaków oferując im  porady, warsztaty, szkolenia - i nieodpłatne mediacje.

Nie każdego stać na prowadzenie sprawy sądowej i nie każdego stać na dodatkowy koszt, jakim mogą być mediacje. Bywa i tak, że koszt mediacji jest argumentem na "nie", przeciwko prowadzeniu dialogu. W każdej z tych sytuacji można zaproponować nieodpłatne mediacje w Poznańskim Centrum Mediacji prowadzone przez doświadczonych mediatorów. Wystarczy się zgłosić telefonicznie:  509 955 925

więcej informacji :   www.mediacjecentrum.poznan.pl

Inkubator Innowacji Społecznych " Wielkich Jutra" - II nabór

ul. Towarowa 35 , Poznań (V piętro)

Ogłoszony został II nabór nadsyłania pomysłów w ramach Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra".

Tematem nadesłanych pomysłów  są  "Usługi opiekuńcze dla osób zależnych" 

Uczestnikiem Projektu może być każdy, zarówno osoba indywidualna, jak i podmiot, mający pomysł na innowację społeczną dotyczącą usług opiekuńczych dla osób zależnych.

Realizatorem Projektu jest DGA S.A. z siedzibą w Poznaniu. Zgłoszenia można przesyłać do końca listopada.

szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych:

http://inkubatorwielkichjutra.pl/

www.facebook.com/inkubatorwielkichjutra/

Ewakuacja osób z niepełnosprawnościami - spotkanie w UAM

Grunwaldzka 6 pok. 114

23 listopada br. o godz. 12:00 w Auli budynku Collegium Chemicum przy ul. Grunwaldzkiej 6 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Fundacji Polska Bez Barier. Tematem spotkania będzie " Ewakuacja osób z niepełnosprawnościami i sprzęt wspomagający taki proces" Wszystkie zainteresowane osoby i organizacje miasta proszone są o potwierdzenie obecności na adres mailowy.

Oprowadzanie z przewodnikiem w Bramie Poznania

ul. Gdańska 2

Szanowni Państwo,

Brama Poznania serdecznie zaprasza na bezpłatne oprowadzanie dla osób z dysfunkcją słuchu, które odbędzie się 23 listopada o godzinie 13:00.

Brama Poznania jest miejscem opowiadającym o losach (historycznych i współczesnych) Ostrowa Tumskiego i o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków. W szczególności pokazywana jest tu rola, jaką wyspa odegrała w czasach kształtowania się państwa polskiego w kontekście europejskim - podczas zwiedzania usłyszymy historię  w tłumaczeniu na polski język migowy.

Oprowadzanie jest bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona.

Zapisy przyjmujemy do 22 listopada na maila: wydarzenia@bramapoznania.pl, pod numerem 61 647 7634 (w godzinach otwarcia instytucji) lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji.

Czas trwania oprowadzania: około 75 minut.

Do zobaczenia w Bramie Poznania!

Scena Robocza zaprasza na spektakl "Nie mów nikomu"

Poznań, ul. Grunwaldzka 22; (IV piętro)

Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA zaprasza na spektakl

NIE MÓW NIKOMU w reżyserii Adama Ziajskiego.  W spektaklu biorą tez udział aktorzy - osoby niesłysząceWystępują: Jacek Frąckowiak, Zofia Mądra, Kazimierz Mądry, Natalia Nowak, Piotr Nowak, Aleksandra Włodarczak, Adam Ziajski

Wideo: kolektyw WOOOM visuals

Dźwięk: Maciej Frycz, Robert Gogol

Kostiumy i scenografia: Grupa Mixer

Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA

Bilety - 15 zł.

26.10. 2017 roku  godzina 19:00 w siedzibie  ul. Grunwaldzka 22

Bilety dostępne w:

Centrum Informacji Miejskiej Arkadia

scenarobocza.pl/pl/

Oferta pracy dla osoby niepełnosprawnej

Biuro Poznań Kontakt , ul. Matejki 50

Urząd Miasta Poznania- Biuro Poznań Kontakt  poszukuje do pracy brokerów informacji. Osoby chcące pracować w charakterze brokera muszą spełnić kilka podstawowych wymagań m.in. posiadać minimum średnie wykształcenie , wysoki poziom umiejętności społecznych, zwłaszcza: komunikacji werbalnej, nastawienia na współpracę, umiejętność prowadzenia rozmów telefonicznych z klientem.

Więcej szczegółów na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Poznania :

Zaprojektuj Stare Miasto!

Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6.

Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartych warsztatach projektowych, podczas których uczestnicy przyjrzą się przestrzeni Starego Miasta a także będą mieli możliwość omówienia projektowanej uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto.

Warsztaty odbędą się 21 października o godzinie 10:00 i 14:00 w Galerii Miejskiej Arsenał, Stary Rynek 6.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejsze wysłanie zgłoszenie na adres: park_kulturowy@um.poznan.pl. Uwaga - w zgłoszeniu należy podać preferowany, jeden, blok warsztatowy (w godz. 10:00-13:00 lub 14:00-17:00).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.poznan.pl

Brama Poznania ICHOT dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu!

Poznań, ul. Gdańska 2

W najbliższy piątek 13 października 2017 roku Brama Poznania serdecznie zaprasza na zwiedzanie ekspozycji opowiadającej historię Ostrowa Tumskiego - pierwszej kolebki państwa polskiego. Zwiedzanie dedykowane jest dla  osób  z dysfunkcją wzroku. Na miejscu do dyspozycji będą osoby oprowadzajace - przewodniczki/ przewodnicy oraz sprzęt ułatwiający odbiór wystawy - słuchawki z audioprzewodnikiem i makiety dla osób niepełnosprawnych. Następne spotkanie - zwiedzanie dla osób z dysfunkcją słuchu - odbędzie się w listopadzie. 

Na oprowadzanie po ekspozycji obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu i osobiście w Punkcie Informacji w Bramie Poznania.

Zmiana siedziby Biura ds. Studentów z Niepełnosprawnościami UAM w Poznaniu

Poznań, ul. Grunwaldzka 6

Informujemy, że nastąpiła zmiana siedziby Biura ds. Studentów z Niepełnosprawnościami. Kontakt z pracownikami może być w tym czasie utrudniony.

Nowa siedziba Biura ds. Studentów z Niepełnosprawnościami od 10 października 2017 roku będzie mieścić się w budynku:

Collegium Chemicum ul. Grunwaldzka 6
60-780 Poznań

Pokój 114
Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami
Pełnomocnik Rektora ds. studentów z niepełnosprawnościami
Samodzielny referent ds. studentów z niepełnosprawnościami

Pokój 113

Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami
Psychologiczny Konsultant ds. procesu studiowania

Wejście do budynku dla osób z trudnościami w poruszaniu znajduje się od strony parkingu od ul. Heliodora Święcickiego. Wjazd windą na poziom 1.

Zapraszamy!

Szkolenia dla rodzin i osób - Centrum Informacji i Edukacji Alzheimerowskiej

Poznań, ul. Garczyńskiego 13

Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie w dniach  05, 06, 13, 20 i 27  października 2017 zaprasza na bezpłatne warsztaty pod nazwą "Zrozumieć Alzheimera" dla rodzin i osób z problemami demencji. Zajęcia odbywać się będą w Poznaniu przy ul. Garczyńskiego 13. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 503 186 403 oraz 501 081 709 w godz. od 10:00 do 14:00 od poniedziałku do piątku.

Fundacja Mili Ludzi i Miasto Poznań zapraszają Państwa na wydarzenia w ramach projektu dofinansowanego przez Miasto oraz Wojewodę Wielkopolskiego

..

Bezpłatne  pokazy filmów z audiodeskrypcją i tłumaczeniem/napisami dla osób niesłyszących odbywać będą się w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v. 2.0". który potrwa do końca listopada 2017 roku.  

W programie: pokazy filmowe i spektakle teatralne z audiodeskrypcją oraz napisami/tłumaczeniem dla osób niesłyszących. 

W środę, 4 października o godz. 17.00 w Kinie Muza zapraszamy na seans ubiegłorocznego kandydata do Oscara , komedię  pt: "TONI ERDMANN".

Bezpłatne wejściówki na pokaz można rezerwować mailowo pod adresem: info@mililudzie.org  (w tytule prosimy o podanie nazwy : Rezerwacja: Toni Erdmann).

Seans z audiodeskrypcją w CK Zamek

al. Niepodległości 29

Polski Związek Niewidomych - Okręg Wielkopolski zaprasza na projekcję filmu KONESER z audiodeskrypcją. Pokaz filmu odbędzie się w Kinie Pałacowym w Centrum Kultury Zamek w dniu 2 października o godzinie 12:00. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy przyjmują zapisy w biurze Okręgu PZN 7:30-15:30  i pod nr telefonu: 61 847 46 17.

Bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców Poznania

Poznań, ul. Warzywna 17, Kościół Salezjański

W środę 20 września 2017 roku odbędzie się bezpłatne badanie słuchu dla mieszkańców Poznania. Badanie słuchu w ramach ogólnopolskiej kampanii Badanie Słuchu dla Wszystkich dostępne jest w Kościele pw. św. Jana Bosko, w godz. 10:00-16:00. Zapraszamy

Film "Ja, Daniel Blake" z audiodeskrypcją oraz napisami dla osób niesłyszących

ul. Św. Marcin 30

Zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v. 2.0".

W poniedziałek 11 września, o godz. 17.00 w Kinie Muza w Poznaniu, przy ul. Św. Marcin 30 na wszystkich kinomanów czeka prawdziwa gratka - nagrodzony Złotą Palmą w Cannes, znakomity obraz "Ja, Daniel Blake", w reżyserii wybitnego reżysera Kena Loacha. 

Opis filmu:
"Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań jakimi muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwej przyjaźni..."
Bezpłatne wejściówki na pokaz można rezerwować mailowo - na adres info@mililudzie.org  (w tytule: Rezerwacja: Daniel Blake).

Pokaz dedykowany jest osobom niewidomym i słabowidzącym oraz niesłyszącym - audiodeskrypcja emitowana będzie w słuchawkach, wypożyczanych nieodpłatnie przy wejściu na salę kinową. Na ekranie wyświetlane będą napisy dla osób niesłyszących.

Liczymy na Waszą obecność.

Projekt "Kinoteatr Dostępny v.2.0" potrwa do końca listopada 2017, w programie: pokazy filmowe i spektakle teatralne z audiodeskrypcją oraz napisami/tłumaczeniem dla osób niesłyszących.

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Poznania oraz Wojewody Wielkopolskiego.
Partnerzy: Fundacja Kultury bez Barier oraz Kino Muza w Poznaniu.

Szkolenie dla Organizacji Pozarządowych

Fundacja Widzialni

Fundacja Widzialni zaprasza na bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych, które odbędzie się w Poznaniu w dniu 6 października 2017 roku.  

Tematem szkolenia będą standardy dostępności Internetu dla osób niepełnosprawnych oraz budowa stron internetowych w oparciu o darmowe szablony PAD dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych użytkowników internetu. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o kontakt mailowy z Fundacja Widzialni pod adresem mailowym.

DYŻURY RADCY PRAWNEGO

Poznań, al. Niepodleglości 29

W ramach projektu dofinansowanego ze środków PFRON - Wielkopolskie Centrum Rehabilitacji Osób Niewidomych i Niedowidzących zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych. W pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby, które podpisały deklaracje uczestnictwa w projekcie na rok 2017-2018. Biuro Okręgu czynne: pn. - pt.: 7:30 - 15:30

Najbliższy dyżur radcy - 11.09.2017 godz. 14:00

Międzynarodowa konferencja NA TAK

Poznań, Płowiecka 15

Stowarzyszenie Na Tak ma przyjemność zaprosić Państwa na VII  specjalistyczną międzynarodową konferencję. Tematem konferencji będzie praca terapeutyczna w podejściu niedyrektywnym z osobami intelektualnie niepełnosprawnymi. Konferencja odbędzie się w Poznaniu, w dniach 17 i 18 listopada. 

Serdecznie zapraszamy! 

MOPR poszukuje osób niepełnosprawnych do Projektu...

Poznań

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie poszukuje osób do Projektu "Aktywizacja społeczno-zawodowa osób ze specjalnymi potrzebami z Wielkopolski".

W projekcie przewiduje się cykl szkoleń, materiały szkoleniowe oraz dofinansowanie w formie płatnych staży i stypendiów dla zakwalifikowanych uczestników oraz właściwy sprzęt komputerowy, oprogramowanie i pomoc w znalezieniu pracy.

Do projektu moga zgłosić się osoby:

- z terenów wiejskich

- nieaktywne zawodowo

- z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety kandydata i przesłanie jej w wersji  elektronicznej na adres : zarzad@defacto.org.pl

Biuro projektu:  

Stowarzyszenie "De Facto",

Polski Związek Niewidomych Okręg Wielkopolski,

Al. Niepodległości 29, 61-714 Poznań,

e-mail: zarzad@defacto.org.pl,

telefon: 602 303 038, 604 408 468, 519 514 177.

Konkurs plastyczny PFRON

Oddział Wielkopolski PFRON, ul. Lindego 4

Sztuka Osób Niepełnosprawnych - Moja Ojczyzna

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił XV edycję konkursu "Moja Ojczyzna" w ramach Sztuki Osób Niepełnosprawnych.

Do udziału zaproszeni są uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej.

Osoba odpowiedzialna za organizację Konkursu w Biurze PFRON to pan
Bartłomiej Kakiet z Departamentu Promocji i Informacji. Do Organizatora można dzwonić pod bezpośredni numer telefonu w Warszawie 22 50 55 738; mailowo: bkakiet@pfron.org.pl lub dpi_sekretariat@pfron.org.pl lub do oddziału wielkopolskiego w Poznaniu, przy ul. Lindego 4.

Zgłoszenia prac konkursowych należy kierować do oddziałów wojewódzkich PFRON w terminie do dnia 8 wrzesnia 2017 roku.

---Bezpłatny kurs komputerowy---

Poznań, ul. Dmowskiego 37

Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu, Oddział Koło Poznań zaprasza osoby bezrobotne i bierne zawodowo do uczestnictwa w bezpłatnym kursie komputerowym.

Kurs został zaplanowany  na 90 godzin lekcyjnych.  Pierwsze zajęcia odbędą się 28 lipca w  Domu Kultury Krąg przy ulicy Dmowskiego 37 w Poznaniu. W celu rezerwacji miejsca osoby zainteresowane proszone są o wcześniejsze zapisywanie się pod numerami telefonu.

Więcej informacji na stronach Wielkopolskiego Związku Inwalidów.

Zapraszamy

Strona 1 2 13