Seans z audiodeskrypcją w CK Zamek

al. Niepodległości 29

Polski Związek Niewidomych - Okręg Wielkopolski zaprasza na projekcję filmu KONESER z audiodeskrypcją. Pokaz filmu odbędzie się w Kinie Pałacowym w Centrum Kultury Zamek w dniu 2 października o godzinie 12:00. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy przyjmują zapisy w biurze Okręgu PZN 7:30-15:30  i pod nr telefonu: 61 847 46 17.

Bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców Poznania

Poznań, ul. Warzywna 17, Kościół Salezjański

W środę 20 września 2017 roku odbędzie się bezpłatne badanie słuchu dla mieszkańców Poznania. Badanie słuchu w ramach ogólnopolskiej kampanii Badanie Słuchu dla Wszystkich dostępne jest w Kościele pw. św. Jana Bosko, w godz. 10:00-16:00. Zapraszamy

Pokazy filmów oraz spektakli teatralnych z audiodeskrypcją i napisami/tłumaczeniem dla osób niesłyszących

info@mililudzie.org

Zapraszamy na pokazy filmów oraz spektakli teatralnych
z audiodeskrypcją i napisami/tłumaczeniem dla osób niesłyszących
w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v. 2.0".

Repertuar wrzesień-listopad 2017:

 • Toni Erdmann - 4.10 godz. 17.00 Kino Muza w Poznaniu,
 • Stopklatka - 16.10 godz. 12.00 i 17.00 Scena Wspólna, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu,
 • Madagaskar - 8.11 godz. 12.00 Teatr Muzyczny w Poznaniu,
 • La La Land - 8.11 godz. 17.00 Kino Muza w Poznaniu.

Szczegółowe informacje można uzyskać wysyłając e-mail pod adres info@mililudzie.org

Film "Ja, Daniel Blake" z audiodeskrypcją oraz napisami dla osób niesłyszących

ul. Św. Marcin 30

Zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v. 2.0".

W poniedziałek 11 września, o godz. 17.00 w Kinie Muza w Poznaniu, przy ul. Św. Marcin 30 na wszystkich kinomanów czeka prawdziwa gratka - nagrodzony Złotą Palmą w Cannes, znakomity obraz "Ja, Daniel Blake", w reżyserii wybitnego reżysera Kena Loacha. 

Opis filmu:
"Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań jakimi muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwej przyjaźni..."
Bezpłatne wejściówki na pokaz można rezerwować mailowo - na adres info@mililudzie.org  (w tytule: Rezerwacja: Daniel Blake).

Pokaz dedykowany jest osobom niewidomym i słabowidzącym oraz niesłyszącym - audiodeskrypcja emitowana będzie w słuchawkach, wypożyczanych nieodpłatnie przy wejściu na salę kinową. Na ekranie wyświetlane będą napisy dla osób niesłyszących.

Liczymy na Waszą obecność.

Projekt "Kinoteatr Dostępny v.2.0" potrwa do końca listopada 2017, w programie: pokazy filmowe i spektakle teatralne z audiodeskrypcją oraz napisami/tłumaczeniem dla osób niesłyszących.

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Poznania oraz Wojewody Wielkopolskiego.
Partnerzy: Fundacja Kultury bez Barier oraz Kino Muza w Poznaniu.

Szkolenie dla Organizacji Pozarządowych

Fundacja Widzialni

Fundacja Widzialni zaprasza na bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych, które odbędzie się w Poznaniu w dniu 6 października 2017 roku.  

Tematem szkolenia będą standardy dostępności Internetu dla osób niepełnosprawnych oraz budowa stron internetowych w oparciu o darmowe szablony PAD dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych użytkowników internetu. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o kontakt mailowy z Fundacja Widzialni pod adresem mailowym.

DYŻURY RADCY PRAWNEGO

Poznań, al. Niepodleglości 29

W ramach projektu dofinansowanego ze środków PFRON - Wielkopolskie Centrum Rehabilitacji Osób Niewidomych i Niedowidzących zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych. W pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby, które podpisały deklaracje uczestnictwa w projekcie na rok 2017-2018. Biuro Okręgu czynne: pn. - pt.: 7:30 - 15:30

Najbliższy dyżur radcy - 11.09.2017 godz. 14:00

Międzynarodowa konferencja NA TAK

Poznań, Płowiecka 15

Stowarzyszenie Na Tak ma przyjemność zaprosić Państwa na VII  specjalistyczną międzynarodową konferencję. Tematem konferencji będzie praca terapeutyczna w podejściu niedyrektywnym z osobami intelektualnie niepełnosprawnymi. Konferencja odbędzie się w Poznaniu, w dniach 17 i 18 listopada. 

Serdecznie zapraszamy! 

MOPR poszukuje osób niepełnosprawnych do Projektu...

Poznań

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie poszukuje osób do Projektu "Aktywizacja społeczno-zawodowa osób ze specjalnymi potrzebami z Wielkopolski".

W projekcie przewiduje się cykl szkoleń, materiały szkoleniowe oraz dofinansowanie w formie płatnych staży i stypendiów dla zakwalifikowanych uczestników oraz właściwy sprzęt komputerowy, oprogramowanie i pomoc w znalezieniu pracy.

Do projektu moga zgłosić się osoby:

- z terenów wiejskich

- nieaktywne zawodowo

- z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety kandydata i przesłanie jej w wersji  elektronicznej na adres : zarzad@defacto.org.pl

Biuro projektu:  

Stowarzyszenie "De Facto",

Polski Związek Niewidomych Okręg Wielkopolski,

Al. Niepodległości 29, 61-714 Poznań,

e-mail: zarzad@defacto.org.pl,

telefon: 602 303 038, 604 408 468, 519 514 177.

Konkurs plastyczny PFRON

Oddział Wielkopolski PFRON, ul. Lindego 4

Sztuka Osób Niepełnosprawnych - Moja Ojczyzna

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił XV edycję konkursu "Moja Ojczyzna" w ramach Sztuki Osób Niepełnosprawnych.

Do udziału zaproszeni są uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej.

Osoba odpowiedzialna za organizację Konkursu w Biurze PFRON to pan
Bartłomiej Kakiet z Departamentu Promocji i Informacji. Do Organizatora można dzwonić pod bezpośredni numer telefonu w Warszawie 22 50 55 738; mailowo: bkakiet@pfron.org.pl lub dpi_sekretariat@pfron.org.pl lub do oddziału wielkopolskiego w Poznaniu, przy ul. Lindego 4.

Zgłoszenia prac konkursowych należy kierować do oddziałów wojewódzkich PFRON w terminie do dnia 8 wrzesnia 2017 roku.

---Bezpłatny kurs komputerowy---

Poznań, ul. Dmowskiego 37

Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu, Oddział Koło Poznań zaprasza osoby bezrobotne i bierne zawodowo do uczestnictwa w bezpłatnym kursie komputerowym.

Kurs został zaplanowany  na 90 godzin lekcyjnych.  Pierwsze zajęcia odbędą się 28 lipca w  Domu Kultury Krąg przy ulicy Dmowskiego 37 w Poznaniu. W celu rezerwacji miejsca osoby zainteresowane proszone są o wcześniejsze zapisywanie się pod numerami telefonu.

Więcej informacji na stronach Wielkopolskiego Związku Inwalidów.

Zapraszamy

Film "Powidoki" z audiodeskrypcją oraz napisami dla niesłyszących

św. Marcin 30

Zapraszamy na kolejny pokaz filmowy w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v.2.0"!

W poniedziałek, 12 czerwca o godz. 17.00, w Kinie Muza, przy ul. św. Marcin 30 w Poznaniu pokazane zostatnie dzieło filmowe Andrzeja Wajdy, ze świetną rolą Bogusława Lindy - "POWIDOKI".

Będzie to pierwszy w Poznaniu pokaz tego filmu z audiodeskrypcją oraz napisami dla osób niesłyszących.

Opis filmu:

Jeden z najwybitniejszych twórców w historii kina, zdobywca wielu nagród filmowych, w tym Oscara (R) za całokształt twórczości - Andrzej Wajda, przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego - pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy. Głównym bohaterem jest wielki artysta, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów.

Wstęp na film dla osób z niepełnosprawnościami jest bezpłatny - wystarczy napisać e-mail na adres info@mililudzie.org, podając ilość biletów, które chcielibyście Państwo zarezerwować. Bilety będą do odbioru przed seansem, przy wejściu na salę kina Muza. Liczba miejsc jest ograniczona.

Fundacja Aktywizacja - pośrednictwo pracy

ul. Poznańska 62, lok. 101

Fundacja Aktywizacja oraz Agencja Zatrudnienia Fundacji Aktywizacja pomaga osobom ze wszystkimi rodzajami i stopniami niepełnosprawności, niezależnie od ich profilu zawodowego, wykształcenia, sytuacji społecznej, czy też miejsca zamieszkania.                   Celem pracy Fundacji Aktywizacja jest wielowymiarowe wsparcie dla osób z niepełnosprawnością poszukujących pracy w tym możliwość zdobywania wiedzy                  i umiejętności zawodowych.

Szukasz pracy?           

Nie wahaj się! Prześlij CV na adres: poznan@idn.org.pl lub zadzwoń już teraz 511 944 261 Proponujemy:

 • oferty pracy,
 • pośrednictwo pracy,
 • doradztwo zawodowe (obejmujących cykl konsultacji zawodowych, psychologicznych i prawnych),
 • szkolenia zawodowe.

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością (ze stopniem lekkim, umiarkowanym oraz znacznym)

SZACHOWE LATO

Poznań, ul. Głogowska 26

KSz LECH-WSUS i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu z a p r a s z a j ą do udziału w tradycyjnym festiwalu pn. SZACHOWE LATO w dniach 8- 16 lipca 2017 r.

Szczegółowe informacje dostępne są w Komunikacie Organizacyjnym.

Oferta pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności

Biuro Poznań Kontakt

Wydział Kadr Urzędu Miasta Poznania zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do aplikowania na stanowisko: Broker informacji merytorycznej w Biurze Poznań Kontakt.

Głównym celem stanowiska jest udzielanie informacji klientom o trybie załatwiania spraw, wymaganych dokumentach, należnych opłatach, statusie spraw indywidualnych dotyczących m.in.  ewidencji ludności, dowodów osobistych, rejestracji urodzeń, małżeństw i zgonów, wydawania uprawnień do kierowania pojazdami. Do zadań brokera należeć będzie również  telefoniczne badanie opinii klientów, pomoc w postępowaniach administracyjnych, w tym przygotowywanie dokumentów wykorzystywanych w postępowaniu podatkowym i windykacji oraz w postępowaniu egzekucyjnym.

Oferty można składać w terminie do 23 kwietnia 2017 r. drogą elektroniczną.

Projekt "Kinoteatr dostępny v.2.0"

ul. św. Marcin 30

Fundacja MILI LUDZIE zaprasza osoby niewidome, słabowidzące oraz niesłyszące do wzięcia udziału w cyklu pokazów filmów oraz spektakli teatralnych z audiodeskrypcją i napisami/tłumaczeniem na język migowy polski.

Projekt "Kinoteatr dostępny v.2.0" potrwa do końca listopada br., a do tego czasu widzowie z niepełnosprawnościami w Poznaniu zobaczą i usłyszą 8 filmów oraz wezmą udział w 6 spektaklach w poznańskich kinach studyjnych oraz miejskich teatrach.

Podczas pierwszego pokazu filmowego, który odbędzie się 12 kwietnia o godz. 17.00 w Kinie Muza, przy ul. św. Marcin 30 wyświetlony zostanie film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reż. Marii Sadowskiej.

Wstęp na film dla osób z niepełnosprawnościami jest bezpłatny - wystarczy napisać  maila na adres info@mililudzie.org, podając ilość biletów, które chcielibyście zarezerwować. Bilety będą do odbioru przed seansem, przy wejściu na salę kina Muza. Liczba miejsc jest ograniczona!

Projekt "Kinoteatr dostępny v.2.0" został dofinansowany ze środków Miasta Poznania.

Projekcja filmu "Niepełnosprawność"

Nowe Kino Pałacowe CK Zamek

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu pt.: "Niepełnosprawność". Pokaz odbędzie się 19 grudnia 2016 r. o godz. 18.00 w Nowym Kinie Pałacowym w CK Zamek w Poznaniu.

Film został stworzony z udziałem osób z niepełnosprawnościami oraz przy udziale grupy teatralnej Laboratorium zmysłów, teatru POMIĘDZY z CKIBF w Suchym Lesie, grupy teatralnej DOŚWIADCZALNIA, teatru BEZSENNI z OSW im. Z.Tylewicza w Poznaniu, OSW dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu oraz członków Studia Teatralnego PRÓBY.

Wstęp na pokaz filmu- bezpłatny. Miejsce przystosowane dla osób poruszających się na wózkach.

Zadanie jest finansowane ze środków Miasta Poznania.

Serdecznie zapraszamy!

Maraton tworzenia gier dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami

Future Lab Coworking Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe ul. Zwierzyniecka 20, 60-814 Poznań

W dniach 2-4 grudnia br. Poznańska Gildia Graczy wraz z PCSS oraz SETAPP Company organizuje maraton tworzenia gier dostosowanych do osób z niepełospawnościami.

Fascynaci gier tym razem postanowili skierować swój potencjał w kierunku osób z niepełopsrawnościami, by stworzyć gry dostosowane do ich potrzeb. 

W wydarzeniu może wziąć udział każdy zainteresowany tematem po uprzedniej rejestracji.

Na uczestników czeka:

 • unikalna wiedza,
 • inspirujący ludzie,
 • prelekcje,
 • technologia,
 • świetna zabawa,
 • chillout room.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie Poznańskiej Gildii Graczy.

Zapraszamy do udziału.

Zaproszenie na wykład prof. Anny Latos-Bieleńskiej

Wielkopolskie Centrum Rehabilitacji,ul.Bułgarska 17,Poznań

W imieniu Polskiego Towarzystwa Chorób Nerwowo-Mięśniowych serdecznie zapraszamy na wykład

Pani profesor Anny Latos - Bieleńskiej

pt. "Genetyka - aktualny stan wiedzy w chorobach nerwowo - mięśniowych ze szczególnym uwzględnieniem dystrofii mięśniowej".

Wykład odbędzie się 21 listopada 2016 roku

w Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji przy ul. Bułgarskiej 17

Stadion Miejski "INEA" o godzinie 17.30.

Spotkanie odbywa się  w ramach realizacji programu " Uwierz w siebie, pokonaj własne słabości 2016/2017" współfinansowanego przez Miasto Poznań

Zaproszenie na projekcję filmu "Jak zostać królem"

Kino Muza, ul. św. Marcin 30 Poznań

W imieniu Fundacji Mili Ludzie serdecznie zapraszamy na projekcję filmu "Jak zostać królem" we czwartek 24 listopada o godz. 17.00.w kinie Muza przy ul. św. Marcin 30 w Poznaniu.

Pokaz odbędzie się w ramach projektu Kino Dostępne v 2.0, realizowanego przez Fundację.

Bezpłatne wejściówki należy rezerwować mailowo: info@mililudzie.org.

Pokaz jest z audiodeskrypcją, dedykowany jest osobom niewidomym i słabowidzącym.

Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie na film "Ostatnia rodzina" z audiodeskrypcją

Kino MUZA ul. św. Marcin 30

Serdecznie zapraszamy do udziału w pokazie filmu "Ostatnia rodzina" z audiodeskrypcją. Film zdobył główną nagrodę- Złote Lwy na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Pokaz odbędzie się 10 listopada br. o godz. 17.00 w poznańskim kinie MUZA przy ul. św. Marcin 30.

Wstęp jest bezpłatny,obowiązują wejściówki, które należy rezerowwać mailowo: info@mililudzie.org. Ilość miejsc ograniczona.

Projekcja filmu odbywa się w ramach projektu "Kino dostępne 2.0", współfinansowanego przez Miasto Poznań i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Strona 1 2 12