Zwrot kosztów szkolenia pracowników niepełnosprawnych

Pracodawca może na swój wniosek otrzymać ze środków Panstwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych zwrot poniesionych przez niego kosztów szkolenia zatrudnionych osób niepełnosprawnych do wysokości 70% tych kosztów, nie więcej jednak niż do wysokości dwukrotnego przeciętnego wynagrodzenia na jedną osobę.

Należy pamiętać, że zwrotu kosztów dokonuje starosta (prezydent miasta) na warunkach i w wysokości określonych w umowie zawartej z pracodawcą. Zwrotowi nie podlegają koszty poniesione przez pracodawcę przed datą podpisania umowy.

Refundacja obejmuje poniesione w związku ze szkoleniem koszty:

1) usług świadczonych przez osoby prowadzące szkolenie poniesione za godziny, podczas których prowadzą one szkolenie:

2) usług tłumacza języka migowego, tłumacza-przewodnika, lektora dla osób niewidomych lub opiekuna zatrudnionej osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego stopnia niepełnosprawności:

3) podróży osób prowadzących szkolenie, uczestników szkolenia, tłumacza języka migowego, tłumacza-przewodnika, lektora dla osób niewidomych lub opiekuna zatrudnionej osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego stopnia niepełnosprawności;

4) zakwaterowania i wyżywieniauczestników szkolenia:

5) usług doradczych;

6) obsługi administracyjno-biurowej:

7) wynajmu pomieszczeń: 

8) amortyzacji wyposażenia i narzędzi, z wyłączeniem wyposażenia i narzędzi zakupionych w ramach wsparcia ze środków publicznych w okresie siedmiu lat przed realizacją szkolenia;

9) materiałów szkoleniowych.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej