200 choinek dla przedsiębiorców

Ponad 200 małych choinek ozdobiło główne ulice Poznania. To jedna z wielu inicjatyw prowadzonych przez władze miasta w ramach działań rewitalizacyjnych. Świąteczne drzewka rozbłysły m.in. na Wrocławskiej, placu Wolności oraz ul. Św. Marcin.  

W tym roku akcja rozdawania choinek została poszerzona o nowe lokalizacje
W tym roku akcja rozdawania choinek została poszerzona o nowe lokalizacje

- W celu integracji i rozwoju współpracy z lokalnymi społecznościami i przedsiębiorcami, Miasto Poznań zakupiło i rozdało ponad 200 świątecznych drzewek ozdobionych lampkami - mówi Bartosz Wołoszczuk, pracownik Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. - W ten sposób wspieramy działalność lokalnych przedsiębiorców, handel i gastronomię oraz stowarzyszenia, organizacje i instytucje pozarządowe.

Akcja rozdawania choinek odbywa się w Poznaniu od 2015 roku i organizowana jest  regularnie w okresie świątecznym. Zainicjowało ją Stowarzyszenie Na Wrocławskiej w ramach akcji "Gołębia Inspiruje". Miasto Poznań postanowiło wesprzeć i rozwinąć inicjatywę, poszerzając ją o kolejne tereny poddane rewitalizacji - a w szczególności  rejon Śródki, Chwaliszewa, ul. Św. Marcin, ul. Wrocławskiej i placu Kolegiackiego.

-Myślę, że jest to bardzo dobra inicjatywa ze strony miasta - mówi jedna z pracownic sklepu z biżuterią na Wrocławskiej. - Ozdoby od razu wprowadzają w świąteczny klimat, a choinki ładnie zdobią deptak jednej z głównych ulic Poznania.

W tym roku akcja objęła nowe tereny: ul. 3 maja, plac Cyryla Ratajskiego, ul. Mielżyńskiego oraz po roku przerwy powróciła na plac Wolności, ul. 27 Grudnia, oraz ulice do nich przyległe.

Akcję choinkową przeprowadziło Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, przy współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto oraz przy udziale lokalnych liderów - osób prowadzących działalność społeczną i gospodarczą na poszczególnych ulicach.

Nie tylko choinki

Oprócz akcji rozdawania choinek Miasto Poznań wspólnie z lokalnymi społecznościami wesprze organizację wigilii świątecznych, realizowanych przez instytucje pozarządowe w następujących miejscach:

- 17.12. 2018 r. o godz. 17.00, róg ul. Chwaliszewo i ul. Wenecjańskiej, przy starym korycie rzeki Warty. Organizator: Fundacja Więcej Poznania i Miasto Poznań.

- 18.12.2018 r. o godz. 17.00, na ul. Gołębiej przy Kolegiacie Farnej, naprzeciwko Szkoły Baletowej. Organizator: Fundacja Więcej Poznania i Miasto Poznań.

- 19.12.2018 r. o godz. 16.30, u zbiegu  ul. Św. Marcin i ul. Gwarnej. Organizator: Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Poznań, Koalicja św. Marcin i Miasto Poznań.

- 20.12.2018 r. o godz. 18.00, na placyku u zbiegu ul. Ostrówek i Cybińskiej , mural "Zielona Symfonia" (w razie niepogody rynek Śródecki 3).

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców i zainteresowanych wydarzeniem. Będzie wspólne śpiewanie kolęd, ubieranie choinki i poczęstunek - zachęca Katarzyna Parysek,  zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Więcej informacji na stronie: www.poznan.pl/odnowa

ZK