KOMPUTER OBLICZY PUNKTY I WYBIERZE KLASĘ

W tym roku, po raz pierwszy wykorzystany zostanie w Poznaniu specjalnie opracowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo - Sieciowe system wspomagający rekrutację do szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki niemu będzie ona bardzo przejrzysta i jednolita dla wszystkich kandydatów.

czytaj więcej
O WSPÓLNEJ EUROPIE NA UNIWERSYTECIE
 

O WSPÓLNEJ EUROPIE NA UNIWERSYTECIE

O roli władz lokalnych i regionalnych w kształtowaniu oblicza przyszłej Europy rozmawiali ze studentami poznańskiego Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza uczestnicy spotkania w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

czytaj więcej
ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE PWIK
 

ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE PWIK

Poznańskie Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o.zaprasza na "Drzwi Otwarte" swoich obiektów. W sobotę, 12 kwietnia, w godz. 10.00-16.00 będzie można zwiedzić Lewobrzeżną Oczyszczalnię Ścieków oraz Przepompownię Ścieków Garbary.

czytaj więcej
 

PRELUDIUM CEMR

W Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza trwa dzisiaj, 8 kwietnia, debata na temat "Roli władz lokalnych i regionalnych w kształtowaniu oblicza przyszłej Europy".

czytaj więcej
 

WIELKIE WIOSENNE SPRZĄTANIE

Wiosna to czas porządków. W Poznaniu sprzątanie miasta też już się rozpoczęło. Z doświadczenia poprzednich lat wiadomo, że najgorsza sytuacja jest na początku wiosny, kiedy topniejący śnieg odsłania nagromadzone podczas zimy śmieci. Po uporaniu się z nimi, sprzątanie letnie to już tylko bieżące usuwanie zanieczyszczeń.

czytaj więcej
 

UCZESTNICY CEMR POSADZĄ DRZEWKA

Jednym z punktów programu towarzyszącego XXII Zgromadzeniu Rady Gmin i Regionów Europy CEMR w Poznaniu, który odbędzie się od 14 do 16 maja, będzie również zaangażowanie jego uczestników w wydarzenia promocyjne miasta.

czytaj więcej
 

POMOC MIMO GRANIC

Zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz spotkał się dzisiaj (26 marca) w Urzędzie Miasta Poznania z przedstawicielami mniejszości polskiej na Ukrainie.

czytaj więcej