MIASTA PRZEMIAN

W Krakowie odbywa się spotkanie przedstawicieli 10 miast Europy Środkowo - Wschodniej skupionej w sieci "Miasta Przemian". Poznań na spotkaniu tej organizacji utworzonej we wspólnym przedsięwzięciu z Bankiem Światowym i Fundacją Bertelsmanna reprezentuje wiceprezydent Tomasz Kayser.

czytaj więcej
SKŁADOWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH NA WYSYPISKU MIEJSKIM
 

SKŁADOWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH NA WYSYPISKU MIEJSKIM

Wysypisko miejskie dla Poznania w Suchym Lesie eksploatowane jest zgodnie z wszelkimi normami higieniczno - sanitarnymi i ochrony środowiska. Systematycznie przeprowadzane badania gleby, wód powierzchniowych, wód podziemnych, odcieków wysypiskowych i powietrza nie wykazują negatywnego wpływu wysypiska na środowisko naturalne.

czytaj więcej
MONITORING NA POZNAŃSKIM DWORCU PKP
 

MONITORING NA POZNAŃSKIM DWORCU PKP

"Miasto dofinansuje monitoring wizualny na poznańskim dworcu PKP jeśli kolej znajdzie inwestora głównego całego przedsięwzięcia" - mówił w czwartek (01.02.br.) na spotkaniu w Urzędzie Miasta w sprawie monitoringu wizualnego poznańskiego dworca wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser.

czytaj więcej
 

KONTROLA POZNAŃSKICH TAKSÓWEK

W ciągu dwóch lat poprawił się stan techniczny poznańskich taksówek. Kierowcy mają aktualne kwalifikacje i zezwolenia. Wiele do życzenia pozostawia jednak estetyka pojazdów i ich kierowców - wynika z kolejnej kontroli przeprowadzanej przez Wydział Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta wśród poznańskich taksówkarzy.

czytaj więcej