6 pomysłów na weekend w Poznaniu

Niezwykle interesująco zapowiada się najbliższy weekend w Poznaniu. Wiele atrakcji czeka na mieszkańców na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Będzie też coś dla wielbicieli teatru, historii czy kotów rasowych.

W Palmiarni będzie można podziwiać rasowe koty
W Palmiarni będzie można podziwiać rasowe koty

1.      Weekend 5 pasji na MTP

W weekend na MTP odbędą się targi Survival Force Expo, Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych Boatex, Targi Myślistwa i Strzelectwa Knieje, Targi Turystyczne Tour Salon i Targi Wędkarskie Rybomania. Zwiedzający dowiedzą się, co jest najważniejsze w sztuce przetrwania. Będzie to też okazja do spróbowania również burgerów z dziczyzny, zaplanowania podróży marzeń czy poznania tajników sztuki wędkowania. A wszystkie te atrakcje będą dostępne w cenie jednego biletu.

Więcej szczegółów na: http://www.poznan.pl/mim/info/news/weekend-5-pasji-na-mtp,115095.html

2.      Wystawa "Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie"

Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII zaprasza na wernisaż wystawy "Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie", który odbędzie się w piątek o godzinie 15. Wystawa przedstawia tragiczną historię obozu koncentracyjnego w Gusen, w którym dochodziło do największych zbrodni popełnionych przez Niemców na terenie Austrii. Nazywany był on "obozem zagłady dla polskiej inteligencji" i trafiali tam m.in. więźniowie poznańskiego Fortu VII.  Wystawa stworzona przez Muzeum Historii Polski zaprezentowana została wcześniej w Parlamencie Europejskim, na Uniwersytecie Wiedeńskim czy w Muzeum Auschwitz- Birkenau.

Więcej informacji dostępnych na: http://www.wmn.poznan.pl/

3.      Pokaz kotów rasowych

Już w niedzielę w godzinach 9-17 w Palmiarni Poznańskiej odbędzie się wyczekiwana przez wielu wystawa kotów rasowych. Będzie można podziwiać najpopularniejsze rasy tych ssaków, ale pojawią się także takie, o których słyszeliśmy mało lub w ogóle. Właściciele kotów rasowych opowiedzą też, jak dbać o te zwierzęta. Bilet normalny można kupić w cenie 10 zł, a ulgowy w cenie 7 zł.

Szczegóły dostępne na: https://www.facebook.com/events/156224545164153/?active_tab=discussion

4.      Warsztaty z gwary językowej

Dziś już nie każdy mieszkaniec Poznania wie, że bimba to tramwaj, a bryle to okulary. Dlatego Wydawnictwo Miejskie Posnania chce uczyć dzieci gwary poznańskiej już od najmłodszych lat. W sobotę o godzinie 11 w Salonie Posnania na podstawie książek Elizy Piotrowskiej "Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej" dzieci poznają najważniejsze słowa i zwroty w lokalnym języku. Zajęcia będą dla nich prowadzone w formie ruchowej zabawy z rebusami i łamigłówkami. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

Informacje dostępne na: http://www.poznan.pl/mim/lato/events/co-za-slowa-nie-do-wiary-to-jest-wlasnie-jezyk-gwary-warsztaty-dla-dzieci,99756.html

5.      Spacer z przewodnikiem - śladami Melpomeny

Organizatorzy najbliższego spaceru zapraszają tym razem na wycieczkę śladami Melpomeny, muzy dramatu, która była obecna w Poznaniu już od średniowiecza. Czekają nas opowieści o poznańskich aktorach i scenach teatralnych. Będzie też okazja, by wejść do jednego czy dwóch teatrów. Start w sobotę o godzinie 10. Na wszystkich chętnych organizatorzy będą czekać przy wejściu do CK Zamek od strony Ogrodu Zamkowego. Drugi spacer odbędzie się o godzinie 13. Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na: http://poznan.carpediem.cd/events/5835879-spotkanie-autorskie-z-beat-majewsk-at-malta-pozna/

6.      Spotkanie autorskie z Agnieszką Cegielską

Agnieszka Cegielska to dziennikarka, a także prezenterka pogody, a jej pasją jest zdrowy styl życia. W swojej książce "Naturalnie" opowiada o tym, jaka jest najlepsza dieta, a także o tym, że w kwestii zdrowia należy słuchać przede wszystkim własnego organizmu. W Empiku w Starym Browarze w sobotę w godzinach 17.30-19.30 opowie o swojej nowej książce.

Szczegóły dostępne na: http://poznan.carpediem.cd/events/5835879-spotkanie-autorskie-z-beat-majewsk-at-malta-pozna/http://poznan.carpediem.cd/events/5835879-spotkanie-autorskie-z-beat-majewsk-at-malta-pozna/

Dominik Jagiełło/biuro prasowe