Baseny bliżej mieszkańców

Jeśli lato w mieście, to tylko nad wodą! Patrząc na frekwencję reaktywowanej pływalni letniej w Parku Kasprowicza, Chwiałce i innych miejskich kąpieliskach, trudno o inny wniosek. Dlatego w najbliższych latach takich obiektów powstanie więcej. W planach są nowe kryte baseny, odtworzone zostanie również letnie kąpielisko pomiędzy Wartą a os. Piastowskim.  

Pływalnię w parku Kasprowicza odwiedziło już ponad 50 tysięcy osób
Pływalnię w parku Kasprowicza odwiedziło już ponad 50 tysięcy osób

- Obiekty sportowe i rekreacyjne powinny być jak najbliżej miejsca zamieszkania i nauki. Poprzednie władze miasta nie dostrzegały takiej potrzeby. Duże kompleksy kąpielowe mają swoich zwolenników, ale ich dostępność jest ograniczona. Nie wszyscy mieszkańcy mogą łatwo z nich korzystać - mówi Jacek Jaśkowiak.

Ponad 50 tysięcy osób od początku lipca odwiedziło już pływalnię przy Arenie. Tak duże zainteresowanie sprawiło, że Miasto podjęło decyzję o budowie nowych otwartych kompleksów wodnych. Jeden z nich powstanie pomiędzy Wartą a os. Piastowskim, niedaleko mostu Przemysła I. Przez kilkadziesiąt lat istniał w tym miejscu otwarty basen, który w okresie letnim przyciągał tysiące poznaniaków. Ze względu na zły stan i problemy techniczne został ostatecznie zamknięty i przez kilka lat niszczał. W 2009 roku w miejscu zasypanych basenów powstał istniejący do dzisiaj skatepark "Wyspa".

Zlokalizowane blisko miejsca zamieszkania, dostępne dla mieszkańców, powinny być też pływalnie kryte, które można użytkować cały rok. Latem przyszłego roku zakończy się budowa krytego basenu na os. Piastowskim. Mniej więcej pół roku później ma być z kolei gotowa pływalnia z halą wrotkarską sąsiadująca z otwartym niedawno kompleksem w parku Kasprowicza. Nowy obiekt ma również powstać na os. Zwycięstwa. Pływalnia na Winogradach ma być podobnej konstrukcji do tej budowanej obecnie na os. Piastowskim.

RB